Tým studentů z VŠE a ČVUT zvítězil v projektování fiktivní ropné společnosti

1. června
2015

Ve čtvrtek 28. května 2015 vyhlásila společnost MOL Group vítěze mezinárodní soutěže Freshhh 2015. V soutěži se utkávají týmy studentů nad projekty řešící aktuální výzvy ropného a plynárenského průmyslu. V letošním ročníku soutěžilo 2 210 týmů. Na finále v Budapešti se představilo pět nejlepších. Vítězství patří týmů „Just ask Siri“, který tvoří tři studenti VŠE a ČVUT.

Pětici finalistů soutěže tvořily týmy z Chorvatska, Slovenska a České republiky, Maďarska, Ruska a Slovinska. Soutěžící byli studenti nejrůznějších oborů od chemického inženýrství po matematiku. Jejich úkolem bylo během tříkolové on-line soutěže reagovat na výzvy ropného a plynárenského průmyslu. Účastníci museli založit novou ropnou společnost a dělat rozhodnutí ohledně vědeckých a rozvojových projektů vedoucích k nalezení ložisek, postavení rafinerie pro různé produkty a nalezení nejlepšího produktového portfolia vedoucího k zisku. Tři nejlepší týmy mají nyní možnost nastoupit do společnosti MOL Group – mezinárodní ropné a plynárenské korporace.

Vítězný tým „Jusk Ask Siri“ tvoří Filip Biznár (VŠE, CEMS), Petr Boroš (VŠE, CEMS) a Jakub Kubiš (ČVUT). Na druhém místě se umístil tým studentů z Budapest University of Technology and Economics a Corvinus University of Budapest. Třetí místo obsadil tým studentů z University of Ljubljana (Faculty of Chemistry and Chemical Technology).

Více informací o soutěži Freshhh: www.freshhh.net and https://www.facebook.com/molfreshhh