Reprezentační týmy fakult se utkaly ve Volejbalové lize VŠE 2014/2015

23. června
2015

V uplynulém akademickém roce se ve Sportovní hale VŠE Na Třebešíně konal 3. ročník Volejbalové ligy VŠE. Po celý rok tak proti sobě soupeřily fakultní týmy. V kategorii žen obhájila vítězství již potřetí děvčata z FFÚ. Mezi mužskými družstvy zvítězil tým FMV.

Úspěch fakultních týmů ocenili děkani vítězných fakult, kteří po ukončení soutěže pozvali studenty svých týmů na společenské setkání spojené s předáním upomínkových plaket. Plakety, jako dar a podporu vysokoškolských studentů, poskytuje Nadace Preciosa, jejímž zakladatelem byl bývalý rektor VŠE prof. Ing. V. Šilhán, CSc.

Atmosféru mužské kategorie univerzitního turnaje popsal student Filip Zima z FMV:

Za dva uplynulé ročníky se týmu FMV nevydařila cesta za školním pohárem ani jednou, i přes značnou zkušenost jednotlivých hráčů. S představou dvou trofejí zdobících zasedací místnost Fakulty podnikohospodářské z předcházejících ročníků, se náš tým vrhl do boje.

Začátek celé soutěže se pro nás ale nejevil vůbec růžově. První zápas jsme museli odehrát pouze v pěti, z dalších bitev jsme vyšli převážně se ziskem pouhých dvou bodů ze tří a samozřejmě došlo i na velmi zdařilé prohry.  Body pro FMV však nenápadně přibývaly, vítězné reportáže byly psány stále s větším očekáváním. Nezaháleli ovšem ani soupeři.

Ke konci zimní části byl tým FMV na druhé pozici tabulky, první místo obsadil favorit celé soutěže, družstvo Fakulty podnikohospodářské.

Mnohem větší zvraty ovšem přinesla jarní část. Týmu FPH se příliš nedařilo a do hry o pomyslný trůn krále Volejbalové ligy VŠE vstoupili nečekaně také reprezentanti FFÚ.

Jeden zápas před samotným koncem celého dvousemestrálního volejbalového klání měly všechny tři zmiňované fakulty šanci na vítězství. Nejlepší pozici na cestu k vítězství měl ovšem náš tým z mezinárodních vztahů. A turnaj jsme letos také vyhráli.

Po dvousemestrálním boji jsme mohli konečně pozvednout, jako historicky první tým své fakulty v dějinách naší školy, nad hlavy křišťálové ceny mistrů Volejbalové ligy VŠE.

Letošní ročník ligy rozhodně nebyla procházka rozkvetlou zahradou ani pro jeden z pěti reprezentačních týmů. Všechny ovšem dokázaly, že umí čestně hájit jméno své fakulty, a že má tento krásný sport stále své příznivce jak v řadách hráčů, tak fanoušků, že dokáže spojovat lidi, vnášet do života zábavu a skrze hřiště odvádět starosti či strasti, kterých máme všichni na vysoké škole jistě pestrou sbírku.

Atmosféru ženské kategorie univerzitního turnaje popsala studentka Eliška Slunečková z FFÚ:

Poslední zápasy dohrány, ceny vítězům rozdány a 3. ročník  Volejbalové ligy VŠE je u konce. A opět se šťastným koncem pro náš tým Fakulty financí a účetnictví, který letos zaznamenal hattrick.

V podzimním kole soutěže nám bylo hned v úvodu děvčaty Fakulty mezinárodních vztahů naznačeno, že chceme-li vyhrát i potřetí, budeme se muset hodně snažit. Nadělily nám porážku a nakonec sebraly i pololetní prvenství. Zbytek podzimních zápasů jsme si už uhlídaly a obsadily 2. místo.

Jarní část ligy všechno změnila, probraly jsme se ze zimního spánku, začaly se koncentrovat a zejména díky nádhernému a napínavému poslednímu zápasu s FMV se dostavilo další vítězství.

To nám umožnilo pokračovat v milé tradici a opět přijmout pozvání na setkání s děkanem naší fakulty panem doc. Ing. Ladislavem Mejzlíkem, Ph. D. Zde je na místě poděkovat mu za vlídná slova a podporu, stejně jako panu PaedDr. Jaroslavovi Boštičkovi z CTVS za trpělivost, ochotu a organizaci turnaje.

Je moc fajn, že můžeme zase jednou uzavřít rok s krásnými skleněnými upomínkami a další sadou pěkných vzpomínek a zážitků.

V průběhu soutěže vítězné týmy jednotlivých zápasů dokumentují své zážitky v reportážích z utkání. Letošní podzimní část soutěže je zdokumentována i ve video reportážích. Více informací o Volejbalové lize VŠE zde