Spolupráce MSD a VŠE v akademickém roce 2014 / 2015

25. června
2015

Přední nadnárodní farmaceutická společnost MSD (ve Spojených státech a Kanadě známá pod názvem Merck) je významným partnerem VŠE. Smlouvu o spolupráci podepsala rektorka VŠE prof. Ing. Hana Machková, CSc., a ředitel globálního inovativního IT centra společnosti MSD v Praze John Westby loni v červnu. Od té doby uskutečnily spoustu aktivit: Odborníci z MSD se zapojili do výuky na VŠE, MSD spolupracuje se studenty na zadávání diplomových prací a studenti také v rámci kompetenčních center na Fakultě informatiky a statistiky pracují na inovativních projektech pro MSD.

Společnost MSD založila své globální inovativní IT centrum v Praze na začátku loňského roku. V květnu 2015 jej slavnostně otevřela v novém sídle na pražském Smíchově. Jeho úkolem je hledat nové možnosti využití IT technologií ve zdravotnictví. Na tom spolupracuje s VŠE i dalšími českými vysokými školami.

Spolupráci s VŠE v akademickém roce 2014 / 2015 mapuje následující video.