26. 9. 2018 - Startup festival

27. 9. 2018 - Děkanské dny

Další akce »

Konference Konkurenceschopnost ČR 2016: Průmysl pro 21. století

24. 9. 2015 - Ve středu 30. září 2015 se na VŠE uskuteční mezinárodní vědecká konference s názvem Konkurenceschopnost ČR 2016: průmysl pro 21. století. Na konferenci bude oficiálně představen nejnovější Global Competitiveness Report Světového ekonomického fóra. Debatovat se bude především o pozici ČR ve světovém žebříčku konkurenceschopnosti.

Konference Konkurenceschopnost ČR 2016: Průmysl pro 21. století

Konferenci pořádají Fakulta mezinárodních vztahů VŠE, CMC Graduate School of Business a Česká manažerská asociace na základě memoranda o vzájemné spolupráci na sběru, analýze a prezentaci výsledků Executive Opinion Survey – Global Competitiveness Report Světového ekonomického fóra. Záštitu nad konferencí převzal ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek.

V letošním roce se na VŠE koná již druhý ročník konference. Opět se bude věnovat hodnocení konkurenceschopnosti a postavení ČR v globálním srovnání, a to v kontextu nejnovějších dat Global Competitiveness Report. Odborníci ze světa politiky, businessu a vysokých škol nabídnou detailnější pohledy na potenciál Evropy a ČR v oblasti průmyslu a inovací.

Akce se uskuteční v místnosti RB101 od 13 do 17:30 hodin.

Program:

13:00 Slavnostní zahájení

• Hana Machková, rektorka Vysoké školy ekonomické
  • Pavel Kafka, prezident České manažerské asociace
  • Martin Tlapa, náměstek ministra zahraničních věcí

13:30 – 15:00  Nový normál, nové nároky: Obstojíme v globalizované ekonomice zítřka?

• Caroline Galvan, senior manažerka iniciativy Global Competitiveness v rámci WEF
  • Günter Deuber, ekonom Raiffeisenbank
  • Seppo Laine, poradce generálního ředitele Finpro
  • Jan Lamser, Partner, Redeggs

15:30 – 17:00  Průmysl 4.0, průmysl budoucnosti: Trumf ve (středo)evropských rukách.

• Rudolf Fischer, finančně-ekonomický ředitel Siemens ČR
  • Boguslawa Skowronski, zakladatelka Nomad Fund
  • Karel Havlíček, předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR
  • Karel Kučera, generální ředitel agentury CzechInvest