Seminář o studiu v Číně

23. října
2015

Ve čtvrtek 22. 10. 2015 se v Rajské budově VŠE konal seminář „Studium v Číně“, který pořádala Fakulta mezinárodních vztahů (vedlejší specializace Čínská studia) a Oddělení zahraničních styků VŠE (OZS). Cílem semináře bylo seznámit všechny zájemce s  možnostmi i zkušenostmi týkající se studia v této oblasti.

Studenti měli možnost vyslechnout prezentace OZS  o obecných možnostech studia v Číně, výjezdech v rámci bilaterálních smluv VŠE i v rámci programu Freemover či o letních školách. VŠE má v Číně a Hong Kongu 10 partnerských škol.

Pozvání přijala rovněž Mgr. Eva Jermanová z Domu zahraniční spolupráce MŠMT, která informovala o možnostech studia v Číně v rámci mezivládních stipendií.

Následovala diskuze, moderovaná doktorandem KSE FMV Ing. Janem Bejkovským, s osmi studenty, kteří již v Číně studovali. Přítomní posluchači se tak měli možnost bezprostředně se seznámit s mnoha zajímavými zkušenostmi studentů VŠE, kteří studovali v nejrůznějších městech a oblastech Číny.
Atraktivní téma i formát semináře, který připravila doc. Ing. Zuzana Stuchlíková, Ph. D., (KSE FMV), byl inspirací pro studenty všech šesti fakult VŠE, kteří se akce zúčastnili.

Seminář OZS a FMV plánuje zopakovat i příští rok. Na listopad a prosinec OZS připravuje další informační schůzky pro zájemce o studium v zahraničí. Aktuální informace k nalezení na webu OZS.