Hokejisté z VŠE skončili na Hokejové bitvě pražských univerzit třetí

29. října
2015

V předvečer státního svátku, 27. října, se v pražské Tipsport Aréně konala tradiční hokejová utkání mezi týmy České zemědělské univerzity v Praze (ČZU), Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT), Univerzity Karlovy v Praze (UK) a Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE). VŠE po prohře s UK a výhře nad ČZU vybojovala třetí místo. V turnaji celkově zvítězila UK, na druhém místě se umístilo ČVUT a na čtvrtém místě ČZU.

VŠE se v úterý večer nejprve utkala s týmem UK. V pětileté historii soutěže zatím VŠE nikdy UK nedokázala porazit a nic se na tom nezměnilo ani letos. První poločas skončil nerozhodně 0:0, ale ve druhém poločase VŠE utrpěla porážku 0:3. VŠE tedy nastoupila do zápasu o třetí a čtvrté místo s ČZU. Zápas se vydařil, když díky gólům Ondřeje Fouska a Daniela Záhora skončil 2:0 pro VŠE. VŠE tedy nakonec získala bronzové medaile. Na výsledku měl velkou zásluhu brankář týmu Adam Uhlík.

Tým VŠE přišli do Tipsport Arény podpořit studenti i zástupci vedení školy a fakult. O úvodní buly obou zápasů se za VŠE postarala rektorka prof. Ing. Hana Machková, CSc. V prvním zápase nastoupila proti prorektorovi UK prof. PhDr. Martinovi Kovářovi, Ph. D., ve druhém pak proti rektorovi ČZU prof. Ing. Jiřímu Balíkovi, CSc., dr. h. c.