xPORT VŠE na TEDxPrague 2015

5. listopadu
2015

Dne 28. října 2015 se v Praze konala akce TEDxPrague, kde měla své zastoupení i Vysoká škola ekonomická v Praze. Svůj stánek zde měl univerzitní podnikatelský akcelerátor xPORT VŠE.

TEDx je nezisková iniciativa, která pořádá mezioborové konference nabité přednáškami, jejichž centrem jsou “myšlenky hodné šíření”. Hlavním smyslem této celosvětové iniciativy je tedy sdílení podnětných nápadů a příběhů. TEDxPrague vznikl v roce 2009 a je součástí celosvětového hnutí TEDx.

Hlavním tématem říjnového TEDxPrague bylo „Mám sen“. Kromě přednášek inspirujících řečníků byl součástí akce i doprovodný program. Do něj patřila prezentace xPORTu VŠE v předsálí Nové scény Národního divadla. Představily se tu například dva týmy, které aktuálně v akcelerátoru pracují na posunutí svého byznysu – HUG port (jednoduchá správa obsahu a ovládání sdělení na prezentačním displeji zákazníkem pomocí vlastního mobilního telefonu) a Breathing Firend (antistresová a relaxační pomůcka pro nastavení správné frekvence dechu). Oba startupy měly velmi pozitivní reakce ze strany návštěvníků.

Díky účasti na TEDzískal xPORT VŠE i celou řadu skvělých kontaktů.