Volejbalová reprezentace VŠE vybojovala dvě medaile na turnaji v Madridu

1. prosince
2015

Volejbalisté VŠE se ve dnech 19. – 20. listopadu zúčastnili prestižního turnaje EuroComillas 2015 v Madridu. Tohoto multi-sportovního klání, které probíhá v 10 disciplínách, se letos zúčastnily týmy z více než 40 univerzit z celého světa. Volejbalisté VŠE jako jediní zástupci České republiky zaznamenali velký úspěch. Tým dívek obsadil třetí místo a týmu mužů se podařilo svůj turnaj vyhrát.

Sportovní událost začala slavnostním zahajovacím ceremoniálem, který uvedl děkan pořádající univerzity Comillas Pontifical University. „Samotný volejbalový turnaj probíhal v pátek a v sobotu a naše družstva se v něm ukázala ve výborném světle. Dívky po přesvědčivých výkonech ve skupině, ve které jednoznačně vyhrály všechna svá utkání, postoupily do sobotního semifinále, kde na ně však čekal velmi silný soupeř a to loňské vítězky ze srbské Faculty of Organization Science of Belgrade. Toto velmi kvalitní utkání sledovaly vyprodané tribuny čítající kolem stovky diváků a v hale panovala výborná atmosféra. Našim děvčatům hlasitě fandili kromě jejich kolegů i hráči z Alžírska, kterým se zjevně zalíbily naše chorály. Nebo spíše děvčata? Samotné utkání bylo od počátku velmi vyrovnané a dívky se předháněly v tvrdosti útočných úderů i zázračných zákrocích v poli. V napínavé koncovce prvního setu udržely naše hráčky těsný náskok a urvaly ji ve svůj prospěch. V setu druhém však Srbky zlepšily všechny herní činnosti a nám se příliš nedařilo na ztrátě. V rozhodujícím tie-breaku se nám bohužel nepodařilo zachytit nástup do tohoto klíčového setu a i přes veškerou snahu a velmi vypjatý průběh zápasu, nakonec naše hráčky svým soupeřkám podlehly a musely se spokojit s třetím místem.

V mužském kategorii nebyla konkurence tak vysoká jako u dívek a to doslova a do písmene, neboť naše výrazná výšková převaha oproti zejména menším hráčům ze Španělska nakonec byla rozhodující. Poté co jsme zvítězili ve skupině nad vysokými Srby, nám v cestě za vysněným triumfem stáli už pouze hráči menšího vzrůstu, než jsme byli my. Ve finále jsme se utkali s týmem univerzity Carlos III De Madrid. A ačkoliv Španělé působili velmi sehraným dojmem a při rozsmečování vypadali velmi nebezpečně. Tak s ohledem na náš výškový průměr, který byl přibližně o 15cm vyšší než průměr soupeře, se nám podařilo jejich dobře organizovanou hru efektivně eliminovat našimi vysokými bloky. Zejména díky nim se nakonec finále proměnilo zejména v prvním setu v „blokařský festival“ z nějž pramenila téměř polovina našich bodů. Navíc našim hráčům se podařilo udržet koncentraci po celý zápas a tak nepřipustili žádné drama a dokráčeli si za bouřlivé podpory svých fanynek k zaslouženému vítězství v celém turnaji.

Děkujeme za podporu jednotlivým fakultám i CTVS, že nám umožnilo se turnaje zúčastnit. Bylo nám ctí reprezentovat VŠE, potažmo celou Českou republiku na takto velkém mezinárodním turnaji.“

Za celý tým VŠE Martin Bárta

Tým děvčat: Daniela Kubiszová (FMV), Barbora Výšková (FFÚ), Zuzana Dušilová (FFÚ), Kateřina Gavlasová (FPH), Kateřina Kleslová (FPH), Marta Hnízdová (FPH), Tereza Stelzigová (FMV)

Tým mužů: Martin Bárta (FIS), Martin Haver (FIS), Jan Stejskal (FIS), Adam Ptáček (FPH), Adam Kouba (FPH), Jakub Maixner (FMV), Ondřej Bajusz (FFÚ).