Za docentkou Evou Černohlávkovou

29. ledna
2016

Ve čtvrtek 28. ledna 2016 zemřela ve věku nedožitých 80 let po krátké těžké nemoci doc. Ing. Eva Černohlávková, CSc., dlouholetá členka katedry mezinárodního obchodu. Fakulta mezinárodních vztahů v ní ztrácí odborně uznávanou osobnost, která zasvětila celý svůj profesní život Vysoké škole ekonomické.

Eva Černohlávková byla absolventkou Fakulty obchodní, oboru zahraniční obchod. Po ukončení studií pracovala od roku 1960 do roku 1963 jako asistentka katedry zahraničního obchodu, v letech 1963 – 1980 jako odborná asistentka katedry zahraničního obchodu a od roku 1980 jako docentka. Dlouhá léta působila ve funkci zástupce vedoucího katedry zahraničního obchodu a tuto katedru také několik let vedla. V letech 1991 až 1995 žila se svým manželem v Dánsku a po návratu pracovala od roku 1996 až do posledních chvil svého života na katedře mezinárodního obchodu.

Docentka Černohlávková se specializovala na problematiku mezinárodních obchodních operací a finančních strategií v mezinárodním obchodě. Měla bohatou publikační činnost a jako úspěšná školitelka se podílela na výchově celé generace dnešních pedagogů katedry mezinárodního obchodu.

Čest její památce!

prof. Ing. Hana Machková, CSc., rektorka VŠE a bývalá aspirantka/doktorandka doc. Černohlávkové