VŠE a Bel Sýry Česko, a.s. uzavřely smlouvu o spolupráci

11. května
2016

Výkonný ředitel pro střední Evropu společnosti Bel Boyan Neytchev a rektorka Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) prof. Ing. Hana Machková, CSc. dnes podepsali za přítomnosti francouzského velvyslance v ČR pana Jean-Pierra Asvazadouriana Smlouvu o spolupráci. Hlavní cílem partnerství je podpora internacionalizace VŠE.

Společnost Bel Sýry Česko, a.s. je součástí francouzské skupiny Fromageries Bel, jež je třetím největším světovým výrobcem značkových sýrů. V České republice působí od roku 1995. Jejími nejznámějšími mezinárodními značkami jsou Veselá kráva, Kiri, Leerdammer, Gervais a Babybel. V České republice má jak obchodní, tak výrobní aktivity díky akvizici společnosti Želetavské sýrárny v roce 2000. Nejvýznamnějšími českými značkami jsou Smetanito a Želetava.

V roce 2016 podpoří společnost Bel Sýry. a.s. zejména aktivity VŠE zaměřené na frankofonní studenty, například nákup odborné literatury ve francouzském jazyce. Po podpisu smlouvy zdůraznil francouzský velvyslanec v České republice pan Jean-Pierre Asvazadourian důležitost rozvoje vzájemných vztahů. „Jsem velice rád, že jsem se dnes mohl zúčastnit podpisu partnerské smlouvy mezi dvěma výraznými představiteli francouzsko-české spolupráce. VŠE vysílá každoročně do Francie desítky studentů a o její kvalitě svědčí fakt, že dle informace paní rektorky, studovalo v roce 2015 na VŠE v rámci výměnných pobytů více než 100 francouzských studentů. Francouzské velvyslanectví podporuje již 25 let aktivity Francouzsko-českého institutu řízení, který se specializuje na výchovu frankofonních manažerů a je výborné, že se tak významná společnost, jako je Groupe Bel, rozhodla pro spolupráci právě s VŠE.

Rektorka Hana Machková, která tento institut řídí od prvopočátku, patří k velkým zastáncům odborné cizojazyčné výuky. „Náš program MBA je ojedinělý tím, že výuka odborných předmětů je z poloviny zajišťována francouzským profesory. Partnerství se společností Bel Sýry Česko a.s. nám mimo jiné pomůže obnovit fond odborných knih ve francouzštině, které budou k dispozici všem studentům VŠE, kteří ovládají francouzštinu“, zdůraznila rektorka.

Výkonný ředitel pro střední Evropu společnosti Bel Boyan Neytchev si od podpisu smlouvy s VŠE slibuje nejen možnost zviditelnit svou společnost jako atraktivního zaměstnavatele na půdě prestižní české vysoké školy, která vychovává budoucí manažery, ale také přispět k lepší kvalitě výuky. „V rámci naší spolupráce s VŠE bychom chtěli podpořit výuku formou případových studií a těším se, že naši manažeři budou moci předávat své zkušenosti na přednáškách pro studenty VŠE.“