Tým veslařů z VŠE se utkal ve Finále A univerzitních osem

6. června
2016

V pátek 3. června se na Vltavě u Rašínova nábřeží uskutečnilo tradiční klání univerzitních osem, které bylo součástí letos již 103. Pražských primátorek. Závody, které vznikly před šesti lety jako souboj čtyř největších pražských univerzit, tedy Českého vysokého učení technického (ČVUT), České zemědělské univerzity (ČZU), Univerzity Karlovy (UK) a Vysoké školy ekonomické (VŠE), letos hostily rekordní počet týmů, a to i z německých Drážďan nebo čistě ženský tým z Los Angeles.

Vítězný tým ČVUT ve Finále A

Univerzitní osmy odstartovaly hned čtyři rozjížďky, ze kterých postupovaly ty nejlepší týmy přímo do finálových jízd. Do hlavní části programu, Finále A, se probojovalo celkem pět týmů, konkrétně ČVUT, ČZU, UK, VŠE a Univerzita Pardubice. Už od odstartování finálové jízdy bylo zřejmé, že veslařský tým z ČVUT je jasným favoritem závodu. O zajímavou podívanou se nicméně postaraly osmiveslice z ČZU a UK, které svedly těsnou bitvu o druhé místo. Cílovou pásku nakonec jako první proťal tým z ČVUT s vítězným časem 2:37.260. Druhou příčku vybojovala ČZU a na třetím místě skončila loď UK. Pořadí na stupni vítězů tak přesně odpovídalo loňskému ročníku. Týmu z Vysoké školy ekonomické se podařilo porazit Univerzitu Pardubice a skončit na čtvrtém místě.

Mezi ženami opanovala Finále C loď univerzity z Los Angeles. Americké závodnice s časem 3:03.008 nedaly svým soupeřkám z Masarykovy univerzity v Brně šanci a do cíle dorazily s náskokem téměř dvaceti sekund. Třetí v této kategorii skončila loď Technické univerzity Drážďany.