Hokejisté z VŠE vybojovali na Hokejové bitvě pražských univerzit druhé místo

31. října
2016

V předvečer státního svátku, ve čtvrtek 27. října, se v pražské Tipsport Aréně konal již šestý ročník tradičního hokejového utkání mezi týmy České zemědělské univerzity v Praze (ČZU), Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT), Univerzity Karlovy v Praze (UK) a Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE). V prvním souboji čelili hráči z VŠE týmu ČZU, a přestože první polovina zápasu skončila vyrovnaným skóre 1:1, druhou polovinu již suverénně opanoval tým VŠE a zápas skončil výsledkem 4:1.

Z druhého zápasu, kde proti sobě stanuli hráči UK a ČVUT, vyšla vítězně Univerzita Karlova. V následujícím souboji o třetí místo se tak společně střetli ČVUT a ČZU. Tým ČZU už tentokrát nenechal nic náhodě a výsledkem 3:1 si vybojoval třetí místo.

Hřebem večera byl finálový zápas o první místo a tím pádem o Pohár primátora Hlavního města Prahy, kde proti sobě nastoupily týmy VŠE a UK. Přestože první polovina naznačovala vyrovnaný souboj a hráči do šaten odcházeli při skóre 0:0, v druhé polovině nasadil tým UK účinnou útočnou strategii a zápas zakončil výsledkem 0:2 pro VŠE. Univerzita Karlova tak v šestileté historii Hokejové bitvy získala již pátý titul, VŠE tentokrát vybojovala druhé místo.

Tým VŠE přišli do Tipsport Arény podpořit studenti i zástupci vedení školy a fakult. O úvodní buly obou zápasů se za VŠE postarala rektorka prof. Ing. Hana Machková, CSc. V prvním zápase nastoupila proti rektorovi ČZU prof. Ing. Jiřímu Balíkovi, CSc., ve druhém pak proti prorektorce UK prof. PaedDr. Radce Wildové, CSc. Komentátoři zápasu uvedli, že se jednalo o vůbec první čistě ženské buly v historii Hokejové bitvy.