Rektorka VŠE byla oceněna jako „LADY PRO 2016“

28. listopadu
2016

Společnost Comenius ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR oceňuje každoročně 100 nejlepších českých firem a vybírá osobnosti, které dosáhly ve svém profesním životě mimořádných úspěchů. Mezi oceněnými ženami byly například ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, primátorka hlavního města Praha Adriana Krnáčová či velvyslankyně ČLR MA Keqing. V kategorii „GENTLEMAN PRO 2016“ uspěli dva absolventi VŠE Ing. Pavel Kavánek a Ing. Miroslav Ludvík.

Akce proběhla v pátek 25. listopadu na Pražském hradě. Na dopolední mezinárodní konferenci „Klíčové faktory úspěchu“ vystoupila prof. Machková s příspěvkem, ve kterém se zamýšlela nad předpoklady nutnými pro kariérní rozvoj žen a specifiky řízení vysokých škol.

Na slavnostním večeru, který se konal ve Španělském sále, předali ocenění za rok 2016 deseti vybraným ženám ministr financí Ing. Andrej Babiš a prezident společnosti Comenius Ing. Karel Muzikář, který je absolventem VŠE a řadu let působil jako vědecko-pedagogický pracovník na Fakultě obchodní (dnes FMV). Osmi mužům předal ocenění ministr průmyslu a obchodu Ing. Jan Mládek, rovněž absolvent VŠE.

Mezi firmami získala první místo společnost Škoda Auto a.s. před Kooperativou pojišťovnou, členem Vienna Insurance Group a českým výrobcem stavebnin společností Best.

LADY PRO 2016 GENTLEMAN PRO 2016 ČESKÝCH 10 NEJLEPŠÍCH FIREM 2016
Ľubica FRANCLOVÁ Pavel KAVÁNEK ŠKODA AUTO A.S.
Adriana KRNÁČOVÁ Gary KOREN KOOPERATIVA POJIŠŤOVNA, A.S., VIENNA INSURANCE GROUP
Martina KUBÁNKOVÁ Stanislav KŘEČEK BEST, A.S.
MA Keqing Miloslav LUDVÍK MOUNTFIELD A.S.
Hana MACHKOVÁ Miroslav LUKŠÍK KARLOVARSKÉ MINERÁLNÍ VODY, A.S.
Michaela MARKSOVÁ Pavel ŠÁMAL AGROFERT, A.S.
Luigia PASQUALE Jiří URBAN ČEZ, A. S.
Lucie ROBINSON Ladislav VITOUL GECO, A. S.
Marie RUBIŠAROVÁ MEDOVÁ   FINCENTRUM A.S.
Alena SCHILLEROVÁ   DELL COMPUTER , SPOL. S R. O.

Zdroj: Comenius, 2016

Více informací: http://www.comenius.cz/