V Accenture Hackathonu zvítězil tým z Instanbulu. Studenti z VŠE zaujali aplikací na nábor a analýzu práce programátorů

1. prosince
2016

O minulém víkendu se utkali o vítězství mladí technologičtí nadšenci z osmi zemí Evropy a Středního východu v mezinárodním „propojeném“ Accenture Hackathonu. Účastníci v Římě, Londýně, Madridu, Amsterdamu, Dortmundu, Praze, Istanbulu a Dubaji změřili síly ve 24hodinové soutěži. Celkovým vítězem Accenture Hackathonu se stal tým z Istanbulu s ekologickou aplikací, čeští vítězové se však v celosvětové konkurenci neztratili.

Do českého lokálního kola Accenture Hackathonu v pražských prostorách Paralelní Polis bylo o posledním listopadovém víkendu vybráno 54 účastníků, kteří soupeřili ve 12 týmech. Na prvním místě se následně umístil tým Round Pancakes složený ze studentů VŠE Michaela Vakoče (FIS) a Terezy Michálkové (FFÚ) a Karlsruhe Institute of Technology Reného Brandela a Tobiase Röddigera. Ti zaujali porotu prototypem aplikace Equipe pro efektivní nábor a hodnocení práce programátorů, založené mimo jiné na automatizovaném posuzování kvality kódu programátora. Na druhém místě se umístil tým Binary Trio s aplikací pro snadné sdílení informací o jedlých a léčivých rostlinách po celém světě, na třetím poté tým Hack Back s řešením Refood, které nabízí využití zbylých potravin z restaurací.

Soutěž, jejímž společným jmenovatelem bylo heslo „Connect. Collaborate. Create“ měla za cíl iniciovat vznik sociálně inovativních projektů. Účastníci měli vytvořit funkční prototypy řešení zaměřené na některé z témat světové výstavy Expo 2020 v Dubaji: Opportunity, Mobility and Sustainability, která byla inspirována hlavním motivem „Connecting Minds, Creating the Future“.

Ceny byly uděleny třem nejlépe hodnoceným projektům v každém světovém městě a celkového vítěze pak zvolila mezinárodní porota. Kromě toho Expo 2020 Dubaj udělila zvláštní cenu a vítězný tým bude prezentovat svůj projekt organizátorům světové výstavy. Celkovým vítězem Accenture Hackathonu se stal tým z Istanbulu s aplikací, která podporuje mikrozemědělství, snižování uhlíkové stopy a bojuje tak proti globálnímu oteplování. Na druhém místě se umístil tým z Dortmundu a na třetí, bronzové příčce soutěžící z Dubaje.

Více informací na: #AccentureDigiHack.