VŠE uspořádala jednodenní kurz profesora Roela Wieringy

7. prosince
2016

Fakulta informatiky a statistiky VŠE, ve spolupráci s dalšími fakultami VŠE, uspořádala v pondělí 5. 12. 2016 jednodenní kurz profesora Roela Wieringy zaměřený na problematiku výzkumné metodiky Design Science Research (DSR).

Profesor Wieringa, který je vedoucím sekce Informačních systémů na univerzitě Twente v Holandsku, je světově uznávanou akademickou autoritou na metodiku DSR. Je rovněž autorem uznávané knižní publikace, která je základním pilířem moderní metodiky DSR. Profesor Wieringa prezentuje kurzy DSR na mnoha univerzitách. DSR se stala, zejména v posledních letech, široce aplikovanou metodikou výzkumu nejen v oblasti informačních systémů, aplikované informatiky a softwarového inženýrství a je podporovaná memorandem 100 významných profesorů předních evropských univerzit. Je rovněž preferovanou metodikou výzkumu v oblasti aplikované informatiky na Fakultě informatiky a statistiky VŠE.

Organizačně, od záměru až po realizaci, byl kurz zajištěn pracovníky Katedry informačních technologií pod vedením docentky Buchalcevové. Kurz byl určen pro Ph.D. studenty, zúčastnili se jej ale i školitelé, absolventi doktorského studia a další pedagogové. Kromě účastníků z různých fakult VŠE se navíc kurzu účastnili i zájemci z dalších českých univerzit.