Úspěch studenta Ahmada Miariho v Japonsku

9. prosince
2016

Ahmad Miari, student programu CEMS, který strávil jarní semestr na japonské universitě Keio, společně s jeho týmem uspěl s řešením, které studenti navrhli v rámci povinného předmětu CEMS Business Project.

Tým studentů ve složení Ahmad Miari (VŠE), Bernard Gallant (ESADE), Florian Kuntz (UoC), Juha Romppanen (AALTO), Karolina Sikora (SGH) and Yueyu Chen (TSEM) pracoval na zadání „Business strategy for Nomura Securities’ Retail Division as it leverages FinTech in the Japanese domestic markets“ pro společnost Nomura. Výsledek jejich práce společnost zaujal natolik, že v listopadu zástupci firmy oznámili implementaci návrhu studentů – produkt robo advisor, jenž poskytuje automatizované cílené poradenství v oblasti řízení aktiv pro maloobchodní investory v Japonsku.

Business Project se společností Nomura byl náročný a obohacující zároveň. Líbila se mi poskytnutá vysoká úroveň vzdělání ze strany Keio university i ze strany společnosti Nomura. Jsem velmi hrdý, že náš návrh společnost implementovala. Tato praktická zkušenost má obrovskou hodnotu v mém akademickém, profesionálním i osobním životě,“ dodává student programu CEMS Ahmad Miari.