Na VŠE proběhne první ročník veletrhu programů MBA akreditovaných CAMBAS

21. března
2017

Ve čtvrtek 30. března 2017 se na Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE) uskuteční vůbec první společný veletrh programů MBA akreditovaných CAMBAS, Českou asociací MBA škol.

Veletrh je určen pro zájemce o kvalitní a náročné studium MBA, návštěvníkům pomůže zorientovat se v nabídce na trhu programů MBA v České republice a zároveň nabídne konkrétní informace o možnostech studia akreditovaných programů. Akreditace studijního programu Českou asociací MBA škol je pro zájemce o studium MBA zárukou kvality při rozhodování o tom, kterou školu a který program MBA si vybrat. Pro zaměstnavatele je akreditace CAMBAS zárukou toho, že absolvent vystudoval náročný studijní program MBA, jež obsahově odpovídá mezinárodním standardům.

Česká asociace MBA škol působí v České republice od roku 1998. Jejím hlavním posláním je zajišťovat, udržovat a dále rozvíjet vysokou úroveň studia MBA v České republice. CAMBAS je členem mezinárodní asociace EQUAL, která sdružuje národní asociace a akreditační agentury působící v oblasti manažerských studijních programů. V současné době má tuto prestižní akreditaci celkem deset programů MBA realizovaných v České republice. Jedná se o programy vyučované v češtině, angličtině i francouzštině.

Situace na trhu programů MBA v České republice začíná být alarmující. Programy, nebo spíše tituly MBA, jsou nabízeny jako zboží, které si se slevou může koupit téměř kdokoli. Zásadně nesouhlasím s degradací této formy celoživotního vzdělávání, a proto se VŠE rozhodla intenzivně zapojit do aktivit České asociace MBA škol a iniciovala první veletrh akreditovaných programů MBA,“ konstatuje rektorka VŠE Hana Machková.

Veletrh programů MBA akreditovaných CAMBAS se uskuteční ve čtvrtek 30. března 2017 od 17 hod. ve Vencovského aule Vysoké školy ekonomické v Praze.

V úvodní části vystoupí s prezentacemi rektorka VŠE Hana Machková, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček a předseda CAMBAS Milan Malý. Součástí veletrhu konaného na VŠE budou konzultace na stáncích jednotlivých programů MBA, kde se zájemci mohou dozvědět podrobnosti o podmínkách studia konkrétních programů přímo od jejich administrátorů či akademických ředitelů. Stánky jednotlivých programů budou umístěny v prostorách Vencovského klubu.

MBA programy, které budou na veletrhu prezentovány: http://pr.vse.cz/mba-cambas/mba-programy/

Program veletrhu: http://pr.vse.cz/mba-cambas/program/