CEMS Academic Committee Meeting + Curriculum Practice Meeting + Faculty Group Meetings

2017

Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE) se tento týden stává centrem pro CEMS Alianci. Od 24. Do 28. dubna 2017 naše škola hostí každoroční CEMS Academic Committee Meeting, dále také CEMS Curriculum Practice Meeting a Faculty Group Meetings. Tato setkání se konají v rámci oslav 20. výročí CEMS na VŠE.

Od pondělí do středy budou akademičtí ředitelé ze třiceti partnerských univerzit společně s pěti členy vedení CEMS aliance diskutovat otázky týkající se curricula, účastnit se workshopu CEMS Vision 2025 a řešit problematiku týkající se celé aliance. Kromě povinného programu je pro účastníky připravena také prohlídka Prahy s průvodcem, večeře v Obecním domě či výlet do pivovaru ve Velkých Popovicích sponzorovaný korporátním partnerem – společností Plzeňský Prazdroj. Toto setkání se koná každoročně vždy na jedné z partnerských škol.

Od středy do čtvrtka se koná tzv. CEMS Curriculum Practice Meeting. Tato akce v takovémto formátu je organizována poprvé. Více než sto účastníků z celého světa – klíčoví speakři, akademici, absolventi, studenti, korporátní partneři a vedení aliance budou řešit aktuální téma „Reimagining Business Education – – Value in the CEMS MIM through Disruption“.

Od čtvrtka do pátku se v jednotlivých skupinách, tzv. Faculty Groups, sejdou vyučující předmětů Marketing, Global Leadership and Cross Cultural Management, Business Ethics, Business and the Environment za účelem sdílení jejich zkušeností.

Na VŠE se začátkem dubna konal také CEMS Student Board Meeting a také CEMS V4 konference. Pro zástupce VŠE je velkou ctí v rámci jednoho měsíce přivítat dalších sto osob, které mají s magisterských programem CEMS MIM společné vztahy.