Prague Conference on Political Economy – PCPE 2008

2008

Čtvrtý ročník mezinárodní konference o politické ekonomii, ekonomické teorii i historii, ekonomii a právu a vztahu ekonomie a politiky pořádá Národohospodářská fakulta. Své příspěvky přednesou účastníci z řady univerzit z Evropy, USA, Kanady, ale i Taiwanu a očekáváme i několik účastníků z Afriky.

Prague Conference on Political Economy se uskuteční ve dnech 18. až 20. dubna 2008.

Páteční program probíhající na RB101 je otevřený pro veřejnost a doufáme, že si studenti ani pedagogové VŠE nenechají ujít účast na výročních přednáškách významných světových ekonomů.

Během slavnostního programu v pátek 18.4. 14:00 – 18:00 proběhnou mimo jiné dvě výroční přednášky pojmenované po světových ekonomech, jejichž jména jsou spjata s Prahou.

Friedrich Wieser Memorial Lecture

přednese prof. Bruno Frey (University of Zurich),
jeden z nejvlivnějších evropských ekonomů vůbec. Prof. Frey je autorem více než deseti knih a více než 350 článků v odborných ekonomických časopisech jako jsou American Economic Review, Review of Economics and Statistics, Economic Journal, Journal of Economic Perspectives, Journal of Economic Literature, Journal of Public Economics, Journal of Law and Economics.

František Čuhel Memorial Lecture

přednese Prof. Thomas DiLorenzo (Loyola College in Maryland).
Profesor DiLorenzo je autorem více než deseti knih včetně The Real Lincoln: A New Look at Abraham Lincoln, His Agenda, and an Unnecessary War; How Capitalism Saved America: The Untold History of Our Country, From the Pilgrims to the Present; a Lincoln Unmasked: What You’re Not Supposed To Know about Dishonest Abe. Jeho texty najdete v takových periodicích jako je American Economic Review, Journal of Labor Research, Economic Inquiry, Southern Economic Journal, The Review of Austrian Economics, Public Finance Quarterly.

Profesoři Pascal Salin (University of Paris, Dauphine), Victoria Curson Price (University of Geneva), Enrico Colombatto (University of Turin), Johan Norberg (autor světového bestselleru Globalizace), Jacques Garello (University of Aix en Provence), princezna Hildegarde von Liechtenstein na PCPE 2006.

Bližší informace podá vedoucí katedry institucionální ekonomie a prezident PCPE:
doc. Josef Šíma
sima@vse.cz.