Na VŠE proběhlo tradiční setkání absolventů pod názvem Den s VŠE

14. listopadu
2017

Dne 4. listopadu se na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze uskutečnil již 11. ročník „Dne s VŠE“. Jednalo se o každoroční setkání absolventů a příznivců školy. Účastníci se mohli opět po roce potkat se svými bývalými spolužáky, dozvědět se o novinkách na škole a o aktualitách v oblasti ekonomie.

Slavnostní den začal již ve 14 hodin a to prohlídkou nových prostor prodejny ekonomické literatury a renovované knihovny. Oficiální zahájení akce doprovodil symfonický orchestr VŠE. Všechny účastníky přivítala ve Vencovské aule rektorka VŠE, prof. Ing. Hana Machková, CSc., a na úvodní slovo navázala přednáška na téma „Současnost a budoucnost VŠE“ vedená děkany jednotlivých fakult a rektorkou VŠE.

Odborný program zajistila Ing. Petra Pospíšilová, prezidentka Komory daňových poradců, s přednáškou na téma „Postavení daňových poradců v České republice“.

Z doprovodného programu návštěvníci ocenili možnost zazávodit si v biatlonové aréně VŠE. V Rajské budově byl zároveň vytvořen koutek virtuální reality, kde si každý mohl zahrát první českou virtuální hru – Blue Effect, a ponořit se tak do fascinujícího sci-fi prostředí. V atriu Rajské budovy proběhlo také vystoupení nadaných účastníků soutěže VŠE hledá talent. O kulturní zážitek se postaral soubor S Bojkou v zádech a jeho představení Vztahology. Hudební doprovod zajistila kapela absolventů z roku 1979 – tzv. Míchačky betonu.

Po celou dobu konání akce se účastníci mohli nechat vyfotit v připraveném fotokoutku a odnést si tak i hmotnou vzpomínku na příjemně strávený den. Zároveň byl při odchodu každému z účastníků distribuován magazín Den s VŠE, který je dostupný také online.

Kompletní galerie fotografií z akce je k nahlédnutí zde.

Budeme rádi, když přijdete i na další ročník „Dne s VŠE“ a necháte se vtáhnout do atmosféry vaší Alma Mater.

Další připravovanou akcí je Reprezentační ples VŠE, který se koná v Lucerně ve středu 6. prosince 2017. I zde můžete potkat své bývalé spolužáky či vyučující v neformálním prostředí.

Abyste zůstali o dění na VŠE informováni, zaregistrujte se do centrální databáze absolventů absolventi.vse.cz. Díky registraci Vás budeme moci včas informovat o Dni s VŠE, o dalších zajímavých akcích pro absolventy i o různých možnostech spolupráce.