VŠE reprezentovaná Fakultou podnikohospodářskou obsadila 86. místo v žebříčku Financial Times

4. prosince
2017

Financial Times dnes zveřejnily pořadí 95 nejlepších evropských byznys škol. VŠE reprezentovaná Fakultou podnikohospodářskou se v žebříčku umístila na 86. místě. Oproti loňskému roku si polepšila o dvě místa.

Hodnocení žebříčku „Financial Times European Business Schools 2017“ vychází z údajů poskytovaných vysokými školami a jejich absolventy. Hlavními kritérii jsou kvalita magisterského studia, kvalita MBA a exekutivního vzdělávání, plat absolventů a jeho dynamika a dále zejména kvalifikační struktura (podíl učitelů s titulem Ph.D. a počet zahraničních pedagogů) či zastoupení žen v pedagogickém sboru.

První místo v žebříčku obsadila britská London Business School, druhé pak francouzská HEC Paris a třetí španělská IE Business School.

V žebříčku se umístilo celkem pět univerzit ze střední a východní Evropy. Kromě VŠE v něm figurují ještě St Petersburg State University, Kozminski University, Warsaw School of Economics a Corvinus University of Budapest. Podle rankingu FT byly v roce 2017 nejúspěšnějšími zeměmi Francie (24 vysokých škol) a Velká Británie (22). Na třetím místě následuje s velkým odstupem Německo s celkem 6 školami, Nizozemí a Belgie jsou zastoupeny 5 školami a Španělsko a Švýcarsko mají mezi devadesátkou nejlepších shodně 4 vysoké školy.

Letošní žebříček Financial Times je k dispozici zde. Loňský žebříček je dostupný zde.