QS World University: Business Masters Ranking 2018

6. prosince
2017

Společnost QS již 25 let hodnotí nejlepší univerzity světa. Letos poprvé provedla specializované oborové hodnocení navazujících magisterských programů Business Masters Ranking, a to pro oblast finance, management a business analytics. VŠE uspěla ve dvou kategoriích. Mezi nejlepšími studijními programy se umístily navazující magisterské obory Fakulty financí a účetnictví a Fakulty podnikohospodářské.

Pro rok 2018 QS zveřejnilo hodnocení 122 magisterských programů pro oblast management a 131 programů pro oblast finance. Přesné pořadí je uvedeno u první stovky. Program CEMS, který je na VŠE realizován Fakultou podnikohospodářskou (uzávěrka přihlášek do programu International Management je 28. února 2018), se v oblasti management umístil na 8. příčce. Ostatní programy VŠE jsou v kategorii 100+. Zastoupení zemí střední a východní Evropy je minimální, úspěšné jsou tradiční Business Schools ze zemí západní Evropy a USA.

Top 10 Business Masters Ranking 2018 a umístění škol ze zemí střední a východní Evropy

Obor Management Obor Finance
Pořadí Vysoká škola Partner VŠE Vysoká škola Partner VŠE
1 HEC Paris Ano London Business School Ne
2 London Business School Ne MIT (Sloan) Ne
3 ESADE Ano HEC Paris Ano
4 ESSEC Ano Oxford (Said) Ne
5 Imperial Ne UC Berkeley Ne
6 IE Business School Ne ESADE Ano
7 London School of Economics Ano UCLA Ano
8 CEMS Ano Bocconi ESCP Europe Ano
9 Copenhagen BS Ano EMLyon Ano
10 St. Gallen Ano ESSEC Ano

83/69 St. Petersburg Ano St. Petersburg Ano
97 Higher School of Economics Moscow Ne
100+ VŠE   VŠE
100+ Warsaw School of Economic Ano

Hlavním cílem hodnocení je poskytnou informace zájemcům o studium navazujících magisterských programů na nejlepších světových vysokých školách ekonomických (Business Schools). Pro studenty VŠE, kteří chtějí absolvovat výměnný studijní pobyt v zahraničí, je velkou výhodou kvalita partnerské sítě VŠE. Mezi Top 10 nejlepšími vysokými školami pro oblast management je sedm partnerských škol VŠE a u oboru Finance se jedná také o sedm partnerských škol. Elektronické přihlašování a odevzdávání přihlášek pro magisterské výměnné pobyty proběhne od 12. do 19. února 2018.

QS hodnotil pět základních kritérií: employability (zájem zaměstnavatelů o absolventy), entrepreneurship and alumni succes (podnikatelské schopnosti a úspěšnost absolventů), return on investment (návratnost investice vložené do vzdělání), leadership, class & fakulty diversity (diverzita ve složení studentů a učitelů).

Více informací: https://www.topuniversities.com/business-masters-rankings/2018