Generální ředitel společnosti Microsoft S. Ballmer na VŠE

22. května
2008

V rámci 7. ročníku Evropského fóra vědy a techniky Praha, jež bude tematicky zaměřeno na problematiku efektivity evropské vědy a její konkurenceschopnosti vůči světu, vystoupil dne 22. května ve 13,30 v RB 101 generální ředitel společnosti Microsoft pan Steve Ballmer.

S. Ballmer diskutoval se studenty a účastníky fóra nejen o budoucnosti oboru IT, ale i o znalostech a schopnostech, které přinášejí úspěch v profesním životě. Svým typicky neformálním stylem seznámil publikum se svou vizí vývoje IT v příštích 10 letech. Očekává zejména zvyšování výpočetního výkonu, dostupné širokopásmové připojení, neomezené možnosti ukládání dat, přirozené uživatelské prostředí či přítomnost displeje na každém zařízení. Vyjádřil také odhodlání Microsoftu aktivně podporovat rozvoj inovací a softwarové ekonomiky v ČR. Na závěr své přednášky S. Ballmer předal ocenění výherci národního kola mezinárodní soutěže Imagine Cup v kategorii Softwarový návrh Tomáši Kocyanovi, zástupci vítězného týmu studentů VŠB – Technické univerzity v Ostravě. Poté se S. Ballmer setkal s rektorem VŠE prof. R. Hindlsem a zúčastnil se diskusních kulatých stolů uspořádaných v rámci fóra.

Na Evropském fóru vědy a techniky, které pořádal projekt Česká hlava ve spolupráci s VŠE, kromě jiných vystoupil náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy ČR prof. Ing. Vlastimil Růžička, CSc., ředitel globálního projektu ITER Michel Chatelier či vědecký ředitel CERNu John Ellis.

Od 15:00 do 17:00 probíhalo fórum formou tří diskusních kulatých stolů. Tématem bylo propojení průmyslu a výzkumu a vliv daňové podpory na soukromé investice do výzkumu a vývoje v Evropě. VŠE byla garantem diskusního stolu Ekonomika a životní prostředí“.

Záznam přednášky Steva Ballmera najdete zde