Korejská delegace na VŠE

8. května
2008

Dne 7. 5. 2008 navštívila na základě žádosti velvyslanectví Korejské republiky školu početná delegace složená ze zástupců 34 jihokorejských univerzit.

Cílem návštěvy bylo získání informací o systému vysokoškolského vzdělávání v České republice.

Setkání proběhlo v důstojném prostředí nové zasedací auly. Prof. Ing. Hana Machková, CSc., prorektorka pro zahraniční vztahy a PR, seznámila účastníky se základními principy vysokého školství v EU, jež je založeno na trojstupňovém systému vzdělávání a člení se na bakalářské, navazující magisterské a doktorské studijní programy. Dále na příkladu VŠE vysvětlila různé varianty přijímacího řízení na vysoké školy a prezentovala strategii VŠE v oblasti mezinárodní spolupráce. O své zkušenosti z výměnného semestrálního pobytu na Seoul National University se podělil student Fakulty mezinárodních vztahů Václav Havlíček.
Po skončení prezentace následovala diskuze a prohlídka školy, kterou zorganizovalo oddělení zahraničních styků.

Fotogalerie:

Fotografie: Jan Koudelka