Konference EEFS2008 na Vysoké škole ekonomické v Praze

9. května
2008

Ve dnech 22. – 25. května 2008 se na Vysoké škole ekonomické v Praze uskuteční prestižní mezinárodní vědecká konference – 7. výroční zasedání Evropské ekonomické a finanční společnosti (European Economics and Finance Society, EEFS).

Letošním tématem konference je „Globalised Labour & Capital Markets, National Resources and Shifts in Economic Power„.

Konference je spolupořádána Výzkumným záměrem Fakulty mezinárodních vztahů, Centrem evropských studií Vysoké školy ekonomické v Praze a Konrad-Adenauer-Stiftung. Záštitu nad konferencí převzal guvernér České národní banky pan Zdeněk Tůma.

V rámci 34 odborných sekcí vystoupí odborníci z celkem 31 zemí světa. V rámci plenárních zasedání přednesou své přednášky Kamil Galuščák z ČNB, profesor Phillip Lane z Trinity College Dublin a profesor Phillip Arestis z University of Cambridge. Odborné sekce konference se budou konat v prostorách Rajské budovy, čtvrteční slavnostní zahájení proběhne za účasti rektora Vysoké školy ekonomické v Praze v Betlémské kapli.

Evropská ekonomická a finanční společnost (www.eefs.eu) je mezinárodní asociací profesionálních ekonomů zabývajících se především mezinárodní ekonomií (teorie obchodu a mezinárodní makroekonomie) a mezinárodními financemi. Její výroční konference se v minulosti konali například na Krétě, v portugalské Coimbře, polském Gdaňsku anebo vloni v Sofii

Veškeré informace o konferenci EEFS2008 včetně jejího podrobného programu můžete nalézt na specializované webové stránce eefs2008.vse.cz.