VŠE podpoří Český den proti rakovině

12. května
2008

Ve středu 14. května si mohli studenti a zaměstnanci VŠE koupit v okolí a prostorách školy žlutý kvítek měsíčku lékařského, a zúčastnit se tak již 12. ročníku charitativní sbírky Ligy proti rakovině Praha.

Mottem letošního ročníku byla prevence před onkologickými onemocněními s upozorněním zvláště rodičům, aby věnovali pozornost očkování proti HPV viru u dívek a nepodceňovali samovyšetřování varlat u chlapců. Více naleznete: zde.

Při loňské sbírce bylo vybráno 13 717 343 Kč a od roku 1991 Liga proti rakovině z výtěžků sbírek a ze sponzorských darů rozdělila více než 120 000 000 Kč na tři dlouhodobé programy směřující ke snížení úmrtnosti na zhoubné nádory v ČR. Letos se sbírka uskutečnila ve více než 460 městech a obcích. 750 000 kytiček měsíčku lékařského nabízelo více než 9 400 dobrovolníků.

Na sbírku jste mohli přispět zakoupením kytičky (výše minimálního příspěvku byla 20 Kč), stále je ještě možné zaslání dárcovské SMS ve tvaru "DMS KVET" na číslo 87 777 (do 20. října 2008) nebo zaslání finančního daru na účet sbírky č. 65 000 65/0300 (do konce letošního roku).

"Rakovina je onemocnění, které se dotýká nás, našich příbuzných, našich přátel či našich sousedů, proto nezavírejme oči, nelekejme se, ale aktivně jednoduchými prostředky snižujme riziko onemocnění na minimum," říká prof. MUDr. Zdeněk Dienstbier, CSc., zakladatel Ligy proti rakovině Praha. I proto si Liga zvolila motto "Tiká v každé rodině".