AIESEC Partners Awards 2007

24. května
2008

Dne 15. května se v Akademickém klubu Vysoké školy ekonomické v Praze uskutečnil slavnostní večer „AIESEC Partners Awards 2007„, jež byl pořádán pražskou pobočkou studentské organizace AIESEC. Tato akce byla letos organizována pobočkou AIESEC Praha poprvé a měla by zavést tradici oceňování partnerů této největší studentské organizace.

Pozvaní byli zástupci pražských firem, který s pobočkou AIESEC Praha již spolupracují nebo o spolupráci právě jednají. Mezi pozvanými nechyběli ani zástupci VŠE v Praze, Univerzity Karlovy či Unicorn college. Vzácným hostem, který přijal pozvání byl první prezident pražské pobočky, Ivan Reus, který tuto funkci zastával v roce 1968.

Hlavním cílem večera bylo ocenění partnerů AIESEC Praha za dosavadní spolupráci. Ocenění byly odevzdány v kategoriích „Support„, „Cooperation“ a „Exchange„. V kategorii Support byla oceněna společnost Staropramen a Dale Carnegie za podporu formou tréninků a kurzů v oblasti rozvoje osobních schopností. Mezi oceněnými v kategorii „Cooperation“ neboli spolupráce byli oceněny firmy Ernst & Young, PricewaterhouseCoopers a KPMG za účast na projektu Career Days, podporu při organizaci AIESEC konferencí nebo poskytování firemních prostor pro potřeby různých prezentací pořádaných pobočkou AIESEC Praha. V kategorii, „Exchange“ tedy zahraniční stáže byly oceněny významné mezinárodní ale i menší české firmy, které v loňském roce přijaly minimálně dva zahraniční praktikanty. Mimo jiné toto ocenění získali firmy Accenture, SAP, ecSoftware nebo Atollon. Během programu byly představeny aktivity, kterými se organizace AIESEC zabývá, služby které firmám a studentům nabízí a výsledky, které organizace dosáhla v roce 2007. Praktické zkušenosti ze spolupráce s organizací AIESEC představil zástupce společnosti Atollon Jan Šafka a z řad zahraničních praktikantů Christian Ziegler z Německa.

Po skončení oficiální části večera měli hosté možnost občerstvit se na připraveném rautu a v přátelské atmosféře probrat průběh dosavadní spolupráce, možnosti její dalšího rozvoje a navázat nové cenné kontakty mezi zúčastněnými partnery.

Za organizační tým,
Martin Kurnas