Nový Integrovaný Studijní Informační Systém (ISIS)

3. června
2008

Vysoká škola ekonomická v Praze zavede nový Integrovaný Studijní Informační Systém (ISIS). Cílem je integrovat současné dílčí aplikace studijní agendy (Pes, Semestr) do jednotného portálu s jediným přístupovým heslem.

VŠE se na základě výběrového řízení rozhodla pro již vyzkoušené a vysoce kvalitní řešení z Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně (MZLU). Tento informační systém úspěšně funguje již řadu let nejen na MZLU, ale používají jej i mnohé další české a slovenské univerzity. V roce 2002 získal tento systém 3. místo na prestižní evropské soutěži univerzitních informačních systémů EUNIS Elite Award of Excellence.

ISIS pokrývá veškeré klíčové funkce, které může univerzita potřebovat. Nalezneme zde vše od registrací a zápisů, přes podávání žádostí o stipendia až po odevzdávání závěrečných prací. Hlavní výhodou ISIS je integrita dat. Jakákoli změna vyvolaná v jedné části systému se tak díky jednotné datové základně automaticky projeví i v jeho dalších částech. Další výhodou bude jednotný přístup do celé aplikace.

Spuštění systému ISIS je plánováno do zimního semestru 2008, avšak zpočátku nebude plně funkční. V první fázi nebude například zprovozněno emailové řešení. Další části systému budou spouštěny postupně během následujících měsíců. Výpočetní centrum VŠE připravuje ukázkovou prezentaci, na které vystoupí mj. rektor VŠE a zástupci vývojářů a řešitelů z MZLU. Prezentace se bude konat 10. 6. 2008 od 14:45 v Nové Aule a zároveň bude živě přenášena do posluchárny "A" ve Staré budově na Žižkově. V současné době registrujeme enormní zájem o návštěvu prezentace, a proto abychom ji zpřístupnili všem, kteří budou mít zájem o shlédnutí, bude následně ke stažení na internetu.

Pokud chcete nahlédnout přímo "pod pokličku" implementace ISIS na VŠE, připravili jsme pro Vás informační web na adrese: wiki.vse.cz, kde lze nalézt nejčerstvější informace o celém procesu zavedení systému do praxe. Na výše uvedené stránce jsou již nyní k dispozici podrobné návody, které jak doufáme, pomohou všem uživatelům k snadnějšímu přechodu na nový systém.