Podpis smlouvy s Shandong Economic University

23. června
2008

VŠE v Praze má bohaté spektrum partnerských škol z celého světa. Vzhledem ke stále rostoucímu zájmu studentů o výměnné pobyty v asijských zemích, podepsala dne 19.6. 2008 škola smlouvu s čínskou univerzitou v Shandongu.

Po dvou partnerských školách z Hong Kongu dostanou od akademického roku 2009/2010 dva studenti ročně možnost studovat semestr v kontinentální Číně. Smlouva byla také uzavřena na výměnu učitelů. Ve školním roce 2008/2009 bude na VŠE realizován mimosemestrální kurz v angličtině o vývoji čínské ekonomiky a čínském podnikatelském prostředí. V Číně bude naopak přednášet pedagog VŠE problematiku z oblasti mezinárodního podnikání.

Shandong Economic University byla založena v r. 1952, je situována v Jinanu – hl. městě provincie Shandong a stejně jako VŠE má více než 17.000 studentů. Shandong Economic University nabízí 40 bakalářských a 22 magisterských studijních oborů v čínštině, stále více oborů je nabízeno i v angličtině.

Jednání se zúčastnili:

Prof. Ing. Hana Machková, CSc., prorektorka pro zahraniční vztahy a PR