VŠE se stala členem asociace CIDD

27. června
2008

Vysoká škola ekonomická v Praze se stala členem mezinárodní asociace Consorcium of International Double Degrees (CIDD), která sdružuje vysoké ekonomické školy poskytující vzdělání ve formě „double degreeprogramů.

VŠE se do CIDD zapojila prostřednictvím svého celoškolského „double degree“ programu International Business – Central European Business Realities. Ten je vyučován výhradně v angličtině, a to ve spolupráci s Université Jean Moulin Lyon 3 (Francie) a s Fachhochschule Mainz – University of Applied Sciences (Německo).

Program nabízí studentům ojedinělou příležitost studovat jeden rok v Praze a druhý rok na partnerské univerzitě, přičemž získají diplomy z obou škol. V současné době v něm v Praze studuje ve druhém ročníku 30 studentů z celého světa a do prvního ročníku bude přijato opět 30 zájemců. Více informací o programu naleznete na: ozs.vse.cz/english.

CIDD je nevládní asociací akreditovaných veřejných a soukromých vysokých ekonomických škol, které nabízejí mezinárodní vzdělání v oblasti podnikání a zároveň rozšiřují svou nabídku právě o programy „double degree“. Cílem CIDD je internacionalizace prakticky orientovaného ekonomického vzdělání, vytváření nových možností a zahraničních zkušeností pro studenty a vyučující. Členem CIDD se VŠE stala letos v červnu.

Více informací o CIDD naleznete na: www.cidd.org.