IDE pomůže studentům podnikat

24. září
2008

Studenti Vysoké školy ekonomické v Praze, kteří se zajímají o podnikání, mohou od letošního září využívat služeb Institutu rozvoje podnikání (IDE). Jde o nový vnitřní útvar Fakulty podnikohospodářské, jehož cílem je pomáhat studentům při přípravě podnikatelských záměrů, zakládání firem i jejich následného rozvoje.

Mezi hlavní aktivity IDE patří vzdělávací a poradenská činnost v různých oblastech podnikatelského života, zprostředkovávání setkání se zajímavými podnikateli, provoz podnikatelského inkubátoru, pořádání soutěže podnikatelských záměrů nebo shánění investorů pro perspektivní projekty.

„Navázali jsme spolupráci se skupinou investorů, kteří jsou ochotni se finančně spolupodílet na rozvoji projektů, jež mají největší šanci na komerční úspěch. Hodnota jedné investice přitom může činit až pět milionů korun,“ říká Miroslav Křížek, ředitel IDE.

IDE provozuje i vlastní internetový portál www.ide-vse.cz, který by se měl stát v budoucnu jakousi vstupní branou do světa podnikání pro začínající podnikatele. Institut na něm bude vedle informací o chystaných akcích zveřejňovat i rady pro začínající podnikatele, rozhovory s úspěšnými manažery a podnikateli, ekonomické novinky a další.

Studenti, kteří zvažují vlastní podnikání nebo se o tuto oblast teprve zajímají, se mohou zúčastnit Zahajovací akce IDE, která se uskuteční v úterý 7. října v 14:30 hodin v místnosti RB 211 na Žižkově.

Ve čtvrtek 25.9.2008 od 10,00 do 16,00 je možno získat informační materiály o činnosti IDE v prostorách Rajské budovy (před RB 101) a ve foyer Staré budovy.