Sportovní oddíly na VŠE

30. září

Na Vysoké škole ekonomické v Praze funguje v současnosti 16 sportovních oddílů.

Studenti, zaměstnanci i absolventi VŠE se mohou stát členy basketbalového, florbalového, hokejového či tenisového oddílu. Příznivci venkovních sportů mohou vstoupit do kanoistického, turistického nebo outdorového oddílu. Škola má rovněž oddíly běžeckého a sjezdového lyžování, orientačního běhu a rekreačních sportů. Nabídku doplňují oddíly karate, šermu, sportovní gymnastiky a rekreační tělesné výchovy. Posledním oddílem je tzv. VŠEsportovní oddíl. Ten je určen především nastupujícím studentům, pro které je připravena široká paleta sportovních akcí. Prváci se tak mohou zorientovat a vybrat si svůj sport.

Všech 16 sportovních oddílů je sdruženo pod Vysokoškolskou tělovýchovnou jednotou Ekonom Praha (VŠTJ). Ta vznikla v roce 1952 a v současnosti má přibližně 1 200 členů. Studenti, zaměstnanci a absolventi, kteří jsou členy VŠTJ, mají možnost reprezentovat školu v akademických soutěžích a na turnajích vysokých škol v České republice i zahraničí.

„Členství v oddílu není jen o sportu, ale také o získání nových přátel, a to mnohdy na celý život,“ říká tajemník VŠTJ PaedDr. Vladan Vebr. „Zejména studentům prvních ročníků bych proto doporučil, aby se do nějakého oddílu přihlásili. Určitě budou vítáni,“ dodává. Zájemci o členství v některém z oddílů mohou hledat podrobnější informace na webových stránkách VŠTJ.