Změny v nabídce stravování na VŠE

9. října
2008

V průběhu semestru se rozšíří nabídka stravování na Vysoké škole ekonomické v Praze. Do konce října začne fungovat nová provozovna.

Nová provozovna bude podávat jídla italské kuchyně. Umístěna bude v jídelně č. 3 v menze Italská (nejblíže k ulici Italská). Ve výběrovém řízení uspěla firma ing. Aleš Faltys. Stravování pro studenty i zaměstnance zde bude probíhat za obdobných podmínek jako v menze, tj. s využitím dotací prostřednictví studentské či zaměstnanecké karty. V průběhu zimního semestru dojde k otevření druhé provozovny ve stejných prostorách, která by měla být zaměřena na vegetariánská jídla.

Rozšíření nabídky si vyžádalo některé organizační změny. Zaměstnancům je od zimního semestru určena jídelna č. 1 (nejblíže k Rajské budově). Pro stravování studentů, včetně výdeje minutkových jídel, je vyhrazena jídelna č. 2 (prostřední).

Vedení školy se k rozšíření nabídky stravovacích zařízení rozhodlo na základě ankety, která zkoumala spokojenost studentů a zaměstnanců VŠE s poskytovanými službami. V žižkovském areálu VŠE je kromě menzy k dispozici ještě Akademický klub a kavárna v Rajské budově. Nabídku doplňuje restaurace a občerstvení v Nové budově.