Tisková konference k (Pod)financování české vědy

18. listopadu
2008

Dne 18. listopadu 2008 proběhla na Vysoké škole ekonomické v Praze tisková konference na téma (Pod)financování české vědy.

Tiskové konference se zúčastnili rektoři pěti pražských vysokých škol: prof. Ing. Jan Hron, DrSc, dr. h. c., rektor České zemědělské univerzity v Praze, prof. Ing. Václav Havlíček, CSc., rektor Českého vysokého učení technického v Praze, prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc., rektor Univerzity Karlovy v Praze, prof. Ing. Richard Hindls, CSc., rektor Vysoké školy ekonomické v Praze, doc. Ing. Josef Koubek, CSc., rektor Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.

Rektoři poukázali na přímou souvislost mezi kvalitou, tj. konkurenceschopností univerzitního vzdělávání magisterského a doktorského stupně a úrovní výzkumu. Přesto však do výzkumu a vývoje na vysokých školách plyne jen 17 % celkových výdajů na výzkum a vývoj, zatímco průměr v zemích EU je 22%. Další závěry obsahuje Tisková zpráva.

Tisková konference se konala u příležitosti 2. ročníku Dne vědy na pražských vysokých školách – Scientia Pragensia, který se bude konat v pátek 21. listopadu 2008 v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze. Bližší informace na www.sciprag.cz.