Ekofórum s ministrem zdravotnictví Tomášem Julínkem

20. listopadu
2008

Ve čtvrtek 27. listopadu 2008 v 18.30 hodin bude hostem Ekofóra ministr zdravotnictví Tomáš Julínek a ve Vencovského aule vystoupí se svou přednáškou na téma Budoucnost zdravotnické reformy.

Přednáška bude čistě odborná, zaměřená především na ekonomické aspekty reformy.

MUDr. Tomáš Julínek, MBA (54) je rodák z Brna. V roce 1982 promoval na fakultě Všeobecného lékařství na brněnské Masarykově univerzitě. Poté pracoval ve zdravotnictví, ať už jako anesteziolog nebo ve funkcích sekundárního lékaře nebo primáře ARO. V letech 1994-1998 zastával funkci ředitele nemocnice.

Do politiky vstoupil v roce 1996 a o dva roky později byl zvolen senátorem za obvod Brno-venkov. V Senátu zastával funkci předsedy Mandátního a imunitního výboru a předsedy Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku. V roce 2004 byl zvolen senátorem podruhé a stal se předsedou senátorského klubu ODS.

Od září 2006 zastává funkci ministra zdravotnictví České republiky a společně s týmem spolupracovníků uvádí do praxe reformu zdravotnictví, kterou od roku 2002 připravoval spolu s Pavlem Hroboněm a Tomášem Macháčkem.

Podmínky účasti:
Přednáška je volně přístupná všem studentům a vyučujícím VŠE.

Pořadatel Ekofóra:
EKONOM, sdružení studentů ekonomie