Ekofórum s Milošem Zemanem

28. listopadu
2008

Ve čtvrtek 4. prosince 2008 v 18 hodin bude hostem Ekofóra Miloš Zeman, premiér České republiky v letech 1998-2002. Ve Vencovského aule vystoupí s přednáškou na témata Česká republika a světová hospodářská krize a Jak rozšířit práva voličů.

Ing. Miloš Zeman, CSc. (64) pochází z Kolína. V roce 1969 absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, kde rok poté působil i jako pedagog.

Miloš Zeman vstoupil během Pražského jara v roce 1968 do KSČ a v roce 1970 byl ze strany vyloučen. V roce 1989 se zapojil do činnosti Občanského fóra a v roce 1990 byl zvolen do Sněmovny národů Federálního shromáždění (do konce roku 1992), kde působil ve funkci předsedy rozpočtového výboru. Současně v letech 1990-1993 pracoval jako vědecký pracovník Prognostického ústavu ČSAV. V roce 1992 vstoupil do ČSSD a o rok později se stal jejím předsedou. V roce 1996 se stal opět poslancem PSP ČR, kde zastával funkci předsedy až do předčasných voleb v roce 1998, ve kterých dovedl ČSSD k vítězství a stal se předsedou jednobarevné menšinové vlády tolerované ODS na základě tzv. opoziční smlouvy. Toto období trvalo až do řádných voleb v roce 2002. V roce 2001 však přenechal místo předsedy ČSSD Vladimíru Špidlovi, který se po dalších vítězných volbách stal předsedou vlády.

Ing. Miloš Zeman se stáhl do politického ústraní na Vysočinu a tvrdil, že politiku nadobro opouští. Média i část politické scény však předpovídá jeho návrat do politiky.

Podmínky účasti:
Přednáška je volně přístupná všem studentům a vyučujícím VŠE.

Pořadatel Ekofóra:
EKONOM, sdružení studentů ekonomie