Prague Conference on Political Economy – PCPE 2007

30. března
2007

Národohospodářská fakulta uspořádala třetí ročník mezinárodní konference o politické ekonomii, ekonomické teorii i historii, ekonomii a právu a vztahu ekonomie a politiky. Konference se uskutečnila od 20. 4. 2007 do 22. 4. 2007.

Své příspěvky zde přednesli účastníci z řady prestižních univerzit z více než deseti zemí. Během slavnostního programu proběhly mimo jiné dvě výroční přednášky pojmenované po světových ekonomech, jejichž jména jsou spjata s Prahou.

Friedrich Wieser Memorial Lecture

přednesl bývalý děkan právnické fakulty University of Gent a editor několikasvazkové Encyklopedie ekonomie a práva, profesor Boudewijn Bouckaert.

František Čuhel Memorial Lecture

přednesl prezident Foundation for Economic Education a objevitel Misesových svazků zabavených KGB, profesor Richard Ebeling.

Johan Norberg, autor světového bestselleru Globalizace, jenž vystoupil na PCPE2006.

Profesoři Pascal Salin (University of Paris, Dauphine), Victoria Curson Price (University of Geneva), Enrico Colombatto (University of Turin), Johan Norberg (autor knihy Globalizace), Jacques Garello (University of Aix en Provence), princezna Hildegarde von Liechtenstein na PCPE 2006.

Bližší informace podá a přihlášky přijímá vedoucí katedry institucionální ekonomie a prezident PCPE doc. Ing. Josef Šíma, Ph.D.

Více informací též na: pcpe.libinst.cz.

Autor:
doc. Ing. Josef Šíma, Ph.D.
vedoucí Katedry institucionální ekonomie
Kontakt a informace: