Winston Econ Art 2009 – festival studentské kreativity

23. května
2009

V úterý 2.6.2009 se ve Vencovského aule VŠE od 19.hod. bude konat multimediální galavečer, ve kterém budou slavnostně představeni nominovaní a vyhlášeni vítězové 2. ročníku studentské soutěže Winston Econ Art 2009 (grafika, fotografie, film).

Mezi nominovanými autory se objeví jak denní studenti VŠE, tak i studenti Univerzity 3. věku.

Soutěž vyhlašuje Grafická a multimediální laboratoř VŠE (GML – gml.vse.cz), kterou provozuje Audiovizuální oddělení Výpočetního centra a odborně garantuje Katedra systémové analýzy Fakulty informatiky a statistiky. GML díky svému technickému vybavení umožňuje studentům získat zkušenosti s multimediálními technologiemi, tj. s natáčením a editací videa, s fotografií, s grafikou a s dalšími prostředky vizuální komunikace.

Ekonomie nemusí nutně znamenat pouze suchá čísla, statistiky a manažerské verdikty. Již nestačí vyrobit kvalitní výrobek nebo vymyslet dobrý projekt. Jejich úspěšnost na trhu do značné míry závisí na jejich kvalitní prezentaci. Multimediální technologie a zásady vizuální komunikace informací se nyní stávají důležitým nástrojem, který suchá čísla, statistiky a manažerské verdikty umožní rychle a kvalitně prezentovat.

Z tohoto pohledu lze zpřístupnění multimediálních technologií studentům VŠE považovat za podstatné rozšíření jejich vědomostní palety v průběhu studia. Vznikají zde produkty, které si ocenění a zveřejnění skutečně zaslouží. A to také bylo impulsem ke vzniku této soutěže. V průběhu večera budou prezentovány nejlepší odevzdané práce z oblastí: fotografie – architektura, fotografie – příroda, grafika – firemní publikace, grafika – reklamní plakát, film, apod.

Více aktuálních informací k letošnímu ročníku naleznete zde.

Soutěž bude prezentovat VŠE z netradičního pohledu, představí budoucí ekonomy i studenty – seniory jako kreativní a nadané tvůrce multimediálních výstupů.

Foto a videovzpomínky na loňský ročník naleznete zde.