Absolventi VŠE v Praze se setkali na půdě Alma Mater

2. prosince
2006

V sobotu 2. 12.. 2006 uspořádala Vysoká škola ekonomická v Praze ve spolupráci se Spolkem ekonom Den s VŠE, velké společenské setkání absolventů. Cílem akce bylo poskytnout absolventům příležitost k navazování vzájemných kontaktů. Součástí programu byla ekonomická aréna nazvaná „Ekonomika ČR – za horizontem parlamentních voleb“.

Ekonomické arény se zúčastnili prof. Ing. Richard Hindls, CSc. rektor VŠE v Praze, Ing. Martin Jahn, člen představenstva pro oblast personalistiky Škoda Auto, a.s. a bývalý místopředseda vlády pro ekonomiku, Ing. Jaroslav Novotný, poradce expremiéra Miloše Zemana, a Ing. Petr Mach, PhD., výkonný ředitel Centra pro ekonomiku a politiku a externí poradce prezidenta republiky. Diskusi moderoval Ing. Karel Ježek z vydavatelství Economia.

Účastníci arény se shodli, že současná ekonomická situace České republiky je velmi příznivá. Upozorňovali ale zároveň na nezbytnost ekonomických reforem. Diskuse se zaměřila také na otázku aktuální politické nestability a jejích dopadů na českou ekonomiku. Dalšími tématy ekonomické arény bylo např. přijetí eura, posilování kurzu koruny nebo význam českého automobilového průmyslu.

Po ekonomické diskusi měli absolventi příležitost vyslechnout koncert Evy Pilarové. Mohli si také prohlédnout staré i nové prostory Vysoké školy ekonomické v Praze. "Den s VŠE představuje pro absolventy výjimečnou příležitost získat řadu cenných kontaktů," říká prezident Spolku Ekonom Ing. Jiří Šrankota. "V projektu chceme rozhodně pokračovat i v dalších letech," dodává.