30. výročí založení strategické aliance CEMS

Ve dnech 5. – 9. prosince 2018 se na Maltě konalo tradiční zasedání globální aliance CEMS, tzv. ”CEMS Annual Events“. Novým prezidentem CEMSu byl zvolen prof. Gregory Whitwell, děkan University of Sydney Business School. Poprvé v historii tedy bude řídit mezinárodní alianci CEMS děkan ze školy, která nesídlí v Evropě. Do CEMSu byla také přijata první americká škola, Cornell University, Cornell SC Johnson College of Business.

Tento rok slaví aliance CEMS 30 let od svého založení v roce 1988. Zakládajícími členy Community of European Management Schools byly čtyři vysoké školy: University of Cologne, HEC Paris, ESADE a Università Bocconi. VŠE se stala členem této prestižní aliance v roce 1998.

Dnes je CEMS aliancí globální, ve které jsou zastoupeny nejlepší „business schools“ z pěti světových kontinentů. CEMS je sdružením 32 partnerských univerzit. Specifikem je členství korporátních partnerů, kteří se podílejí na realizaci navazujícího magisterského programu International Management, jež je na VŠE akreditován na Fakultě podnikohospodářské. Za ČR jsou členy aliance Plzeňský Prazdroj, Škoda Auto a Hilti. Absolventi programu se uplatňují na vysokých manažerských pozicích v mezinárodních firmách.

CEMS Annual Events je příležitostí pro nejrůznější setkávání v rámci CEMS komunity, včetně odborných debat a zasedání řídících orgánů. V akademickém roce 2017/2018 absolvovalo program celkem 1 241 studentů 63 národností. Více než 700 studentů se zúčastnilo slavnostní promoce na Maltě.

Uzávěrka přihlášek do navazujícího magisterského programu International Management je 28. února 2019. Více informací o programu najdete ZDE.