Letní školy pro zahraniční studenty

3. června
2009

Organizace letních škol pro zahraniční studenty je nedílnou součástí procesu internacionalizace VŠE v Praze. Zájem o studijní pobyt v Praze mají zejména američtí a francouzští studenti.

Letní školy mají na VŠE v Praze dlouholetou tradici. V tomto roce došlo – i přes ekonomickou krizi – k nárůstu počtu studijních skupin, které přijedou během letních měsíců na VŠE v Praze studovat odborné kurzy v anglickém jazyce.

Pro University of Texas, McCombs School of Business zajišťuje VŠE výuku a pobyt dvou skupin. První letní škola je tematicky zaměřena na účetnictví, druhá na podnikání ve střední a východní Evropě. Celkem bude po dobu pěti týdnů studovat v Praze 53 studentů texaské univerzity se sídlem v Austinu.

Další letní škola je již od roku 2006 organizována pro Arizona State University, W. P. Carey School of Business. Škola je zaměřena na výuku principů ekonomie mezinárodního obchodu a letošního běhu se zúčastní celkem 21 studentů.

lskoly2.jpgVelkou tradici a dobré jméno mají letní školy CESP (Program studií střední a východní Evropy). Toto celoškolské pracoviště nabízí možnost studovat pět týdnů akreditované předměty individuálním zájemcům v rámci „Summer University“. Letos se přihlásilo 22 studentů ze tří zemí světa. Kromě Summer University připravil CESP speciální program pro 27 studentů z francouzské partnerské školy EDHEC Lille/Nice. Program doplňuje profilací studentů magisterského studia o specifika podnikání v regionu střední a východní Evropy v oblasti makroekonomického prostředí, obchodních operací, marketingu a komunikačních technik.

Fakulta mezinárodních vztahů nabízí již řadu let ve spolupráci s European Study Abroad Center letní školu mezinárodního podnikání a marketingu „International Business and Global Marketing Program“.

lskoly3.jpgJako partnerská škola spolupořádá VŠE letní školu Erste Group Summer University Danubia. Účastníci studují postupně na pěti partnerských univerzitách. V letošním roce povede trasa letní školy Erste Group Summer University Danubia 2009 pěti evropskými městy. Skupina 56 studentů z 8 vysokých škol tak bude mít možnost navštívit Bělehrad, Záhřeb, Budapešť, Prahu a Vídeň. Z VŠE bylo v rámci výběrového řízení vybráno celkem 7 studentů. Jedna skupina absolvuje kurz „Financial Services“, druhá skupina kurz „Human Resource Management“. Slavnostní předání certifikátů proběhne na půdě hlavního koordinátora projektu Wirtschaftsuniversität Wien.