Vítězství studentů VŠE v soutěži KPMG Case Competition

2007

Tým čtyř studentů z Vysoké školy ekonomické zvítězil v mezinárodním finále prestižní soutěže KPMG Case Competition, které se uskutečnilo ve dnech 28. až 30. března 2007 v Jihoafrické republice.

Po úspěšně zvládnutém národním kole, které se konalo 1. března 2007 v budově KPMG Česká republika v Praze, český tým ve složení Martin Hovad, Alice Savovová, Helena Račická a David Pospíšil porazil i mezinárodní konkurenci z 11 zemí.

Skončil tak již čtvrtý ročník této soutěže, v níž si mohou studenti ve formě případových studií vyzkoušet své praktické schopnosti a teoretické znalosti při řešení problémů z oblasti obchodu a podnikání.

„Porotu přesvědčily především komplexní analýza problematiky studie včetně nápaditosti doporučeného řešení a propracovaná technika jasně strukturované prezentace,“ uvádí Pavel Závitkovský, partner společnosti KPMG Česká republika a člen mezinárodní komise KPMG Case Competition. Jak dále řekl, členové poroty ocenili mimo jiné i fakt, že všichni členové českého týmu prezentovali naprosto profesionálně, dodržovali časové limity a měli výbornou znalost angličtiny.

Jihoafrické finále bylo rozděleno do tří dnů. Účastníci se museli ve velmi krátké době seznámit s ekonomickými, marketingovými a finančními ukazateli určité společnosti popsané v případových studiích a pak zpracovat strategický plán jejich rozvoje, případně řešení situace.

V mezinárodním kole KPMG Case Competition řešily týmy postupně případové studie s názvem Borjomi: Crisis in Russia, De Beer´ Corporate Transformation – The Competitive Pressures a Exxon Mobil´s Riches – Fueling Controversy? Každý tým pak prezentoval své řešení a musel ho obhájit před šestičlennou mezinárodní porotou, která nakonec vybrala čtyři nejlepší týmy. Z norského, francouzského, jihoafrického a českého finálového souboje nakonec vzešel vítězně český tým.

Mladí ekonomové navázali na úspěch svých kolegů z VŠE z roku 2005, kdy se český tým zapojil do této soutěže vůbec poprvé. Po vítězství v národním kole, do kterého se tehdy přihlásilo celkem 17 týmů, pak studenti VŠE zvítězili i na mezinárodní úrovni. V roce 2006 zastupoval Českou republiku v mezinárodním finále v Lisabonu tým studentů z University of New York in Prague, který obsadil třetí místo.

Vítězům gratulujeme!
VŠE a KPMG Česká republika, hlavní partner Vysoké školy ekonomické

Připravil:
Jan Adamec
KPMG Česká republika, s.r.o.

Tel.:+420 222 123 261
E-mail: jadamec@kpmg.cz