EconTech otevírá dveře

22. října
2009

Projekt EconTech je pro studenty VŠE zajímavou příležitostí si zasoutěžit, navázat kontakty s manažery v úspěšných firmách, naučit se spolupracovat se studenty technických oborů a poznat sám sebe při práci nad řešením reálných problémů.

Nápad spojit vědomosti studentů ekonomických fakult se studenty technického směru se zrodil ve spolupráci Rozvojového a poradenského centra VŠE a Kariérního centra ČVUT. Smíšené týmy studentů VŠE a ČVUT se utváří pomocí webového portálu k jednotlivým soutěžím vypsaným partnery projektu. Soutěže z reálného prostředí a na reálná témata dovolují studentům nahlédnout do zákulisí velkých firem, vytěžit nové zkušenosti, vyhrát zajímavé ceny, ale přináší také možnost na sebe upozornit.

Partneři projektu, mezi něž patří úspěšné organizace jako Ahold, ČKD Group, ČSOB, Danone nebo Hewlett-Packard, mají za úkol připravit soutěže vhodné jak pro studenty VŠE, tak pro ty z řad ČVUT. Kombinování ekonomických a technických vědomostí není náhoda, po celém světě vznikají podobnými studentskými synergiemi zajímavé a velmi podnětné počiny, přičemž mnohé z nich se podařilo úspěšně aplikovat v praxi. Chcete zažít podobný úspěch? Neváhejte a hledejte více informací na www.econtech.cz. Informace o projektech jsou zde rozděleny do čtyř skupin, soutěže vyhlášené (studenti se již mohou registrovat, tvořit týmy a připravovat se na práci na daném tématu), plánované (informace o projektech, jež se rozběhnou v brzké době, o termínech, požadavcích a cenách), probíhající (informace o právě probíhajících soutěžích, kde již studenti ve firmách pracují) a archiv již skončených projektů a jejich vítězů.

Pokud se na internet podíváte právě nyní, dozvíte se, že v současné době již probíhá první soutěž od Hewlett-Packard a je možné se registrovat do dalších třech aktuálních soutěží. Jedná se o dvě soutěže vypsané společností ČSOB. První s názvem „Zlepšení metodologie a návrh technického řešení pro regresní testování v ČSOB“, druhá s názvem "Decision structure of ICT". Deadline pro přihlašování do obou soutěží je 30. 10. 2009. Vyhlášená je také soutěž společnosti ČKD Group na téma „Kompresorové soustrojí – posouzení ziskovosti a přidané hodnoty jednotlivých modulů v zařízení“.

Pokud se chcete dozvědět více o tomto zajímavém projektu, podívejte se na www.econtech.cz, zaregistrujte se, zapojte do tvorby týmů a využijte možnost nastartovat svou kariéru!