VŠE opět získala ocenění „1st Business School in the Eastern European Zone“

6. listopadu
2009

V mezinárodním hodnocení EDUNIVERSAL získala VŠE, stejně jako v roce 2008, prvenství v rámci regionu střední a východní Evropy. Mezi 27 oceněnými vysokými školami 9 regionů světa je 11 partnerských škol VŠE.

Ocenění převzala v Kapském městě ing. Daniela Slušová. Spolu s titulem "1st Business School in the Eastern European Zone" získala VŠE i nejvyšší možné hodnocení v podobě pěti palmových listů, které vyjadřují mezinárodní uznání vysoké školy.

Mezi kritéria hodnocení patří např. mezinárodní vliv a pověst školy, kvalita výukových programů, kvalita vyučujících, ocenění získaná školou, akreditace školy na celostátní i mezinárodní úrovni, výsledky v důležitých žebříčcích či účast v různých mezinárodních sdruženích a organizacích. Školy hodnotí Mezinárodní vědecký výbor a zástupci tisíce vybraných škol na úrovni děkanů, prorektorů či rektorů.

VŠE v Praze se snaží o spolupráci s kvalitními partnerskými vysokými školami. Všechny oceněné evropské vysoké školy mají s VŠE uzavřeny smlouvy o studentských výměnách, na americkém kontinentu uspěly tři partnerské univerzity.

Tabulka: Evropské a americké školy oceněné v projektu EDUNIVERSAL

REGION Země Počet palem Název vysoké školy Partnerská škola VŠE
ZÁPADNÍ EVROPA GB 5 London Business School (LBS) ANO
ZÁPADNÍ EVROPA DK 5 Copenhagen Business School (CBS) ANO
ZÁPADNÍ EVROPA NL 5 Erasmus University – Rotterdam School of Management ANO
VÝCHODNÍ EVROPA CZ 5 VŠE – University of Economics, Prague
VÝCHODNÍ EVROPA PL 5 SGH – Warsaw School of Economics ANO
VÝCHODNÍ EVROPA RU 4 St. Petersburg State University – Graduate School of Management ANO
LATINSKÁ AMERIKA MX 5 ITESM – EGADE Monterrey ANO
LATINSKÁ AMERIKA CL 5 Pontificia Universidad Católica de Chile – Escuela de Administración ANO
LATINSKÁ AMERIKA CR 5 INCAE Business School NE
SEVERNÍ AMERIKA US 5 Harvard Business School (HBS) NE
SEVERNÍ AMERIKA US 5 MIT – Massachusetts Institute of Technology – Sloan School of Management NE
SEVERNÍ AMERIKA CA 5 McGill University – Desautels Faculty of Management ANO

Dalšími oceněnými partnerskými školami se staly: University of Sydney – Faculty of Economics and Business, National University of Singapore – NUS Business School a Tel Aviv University.