Doktorská promoce

9. listopadu
2009

Dne 6. listopadu 2009 proběhla ve Vencovského aule slavnostní promoce studentů doktorských studijních programů. Diplomy jim předal rektor VŠE v Praze, prof. Ing. Richard Hindls, CSc., dr.h.c.

Na slavnostní promoci se dostavilo 29 absolventů, kteří na Vysoké škole ekonomické v Praze ukončili v akademickém roce 2008/2009 a 2009/2010 doktorské studium obhajobou své disertační práce. Jednalo se o šest absolventů Fakulty financí a účetnictví, osm absolventů Fakulty mezinárodních vztahů, deset absolventů Fakulty podnikohospodářské a pět absolventů Národohospodářské fakulty.

Doktorské studium je nejvyšším stupněm studia a probíhá buď v prezenční či distanční (kombinované formě). Pro všechny fakulty je výchova mladých vědeckých pracovníků základní prioritou.

Slavnostní doktorské promoce se jako zástupci akademické obce zúčastnili: rektor VŠE v Praze prof. Ing. Richard Hindls, CSc., dr. h. c., prorektorky prof. Ing. Stanislava Hronová, CSc. a prof. Ing. Hana Machková, CSc., děkan Fakulty financí a účetnictví, doc. Ing. Petr Dvořák, Ph.D., děkanka Fakulty mezinárodních vztahů, prof. Ing. Dana Zadražilová, CSc., vedoucí katedry Fakulty podnikohospodářské, prof. Ing. Eva Kislingerová, CSc., děkan Fakulty informatiky a statistiky, prof. Ing. Jan Seger, CSc. a profesor Národohospodářské fakulty, prof. Ing. Vojtěch Krebs, CSc.

Po složení slibu do rukou rektora přednesla jménem absolventů projev ing. Regina Filipová – Fuchsová, Ph.D. Závěrečný projev proektorky pro vědu a výzkum prof. Ing. Stanislavy Hronové, CSc. se zaměřil na zdůraznění významu vědecké metody práce v oblasti ekonomických disciplin. Promoce byla tradičně ukončena studentskou hymnou Gaudeamus Igitur.