Jmenování ředitele Centra evropských studií

11. listopadu
2009

S účinností od 1. listopadu 2009 jmenoval rektor VŠE v Praze ředitelem Centra evropských studií (CES) ing. Josefa Abraháma, Ph.D. CES je pracovištěm, které se specializuje na problematiku evropské ekonomiky, politiky, práva, dějin, kultury a jazyků.

Ing. Josef Abrahám, Ph.D. (32) je absolventem inženýrského a doktorského studia oboru Evropská studia na Fakultě meznárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze. V současné době působí jako odborný asistent na Katedře světové ekonomiky. Specializuje se na komparativní ekonomiku, politiky a finanční mechanismy Evropské unie. Absolvoval několikaměsíční stáže na Catholik university Leueven, University of Ljubljana a TU Dresden. V průběhu doktorského studia a profesní kariéry se podílel na řešení řady expertních a výzkumných projektů (např.: projektu Evropské komise „The Impact of EU Enlargement on European Integration and the Global Political Economy“, expertního projektu Ministerstva zemědělství ČR: „Střednědobá evaluace programu předvstupní pomoci SAPARD“ nebo grantového projektu GA ČR na téma „Klastry – nástroj regionální ekonomické konkurenceschopnosti“). Je autorem či spoluautorem tří knižních monografií a dalších zhruba 80 domácích a zahraničních odborných publikací (mail: abraham@vse.cz).

Více informací o Centru evropských studií naleznete na webových stránkách http://ces.vse.cz/.