Oslavy 20. výročí programu ERASMUS na VŠE

2007

Ve dnech 23. a 24. dubna 2007 se na VŠE v Praze uskutečnily Dny partnerských univerzit. Akci pořádalo oddělení zahraničních styků a Buddy system VŠE ku příležitosti oslav 20. výročí evropského výměnného programu ERASMUS.

V uvedených dnech se ve vestibulu Rajské budovy konala výstava fotografií studentů VŠE z výměnných studijních pobytů, která byla spojená s fotosoutěží. Zároveň zde byly umístěny informační stánky Oddělení zahraničních styků, programu Erasmus a studentské organizace Buddy system.

Akci doprovodila prezentace jednotlivých partnerských škol VŠE. O partnerských školách informovali zahraniční studenti, kteří v tomto semestru studují na VŠE v Praze v rámci výměnného programu.

V závěru celé akce byly ve vestibulu Rajské budovy slavnostně vyhlášeny výsledky fotosoutěže, s názvem „Za hranicí všedních dní„, jejímž tématem byly zážitky ze studijního pobytu v zahraničí. Porota ve složení – Ing. Zdeněk Dvořák (kameraman a fotograf), Ing. Dana Brázdová (vedoucí OZS) a Ing. Miroslav Karlíček (odděleni PR VŠE) vybírala ze 109 fotografií, které do soutěže přihlásilo 39 studentů.

Vítězkou soutěže se stala Pavlína Becková s fotografií nazvanou „Icehotel live statue„, kterou pořídila během svého studia ve Švédsku. Druhé místo získal David Jonáš s fotografií „Cesta domů„, který se zúčastnil studijního pobytu ve Španělsku. Na třetím místě se umístil Viktor Ter-Akopow, s fotografií „Na písečných dunách se spolužáky“ pořízenou v rámci svého pobytu v Brazílii. Tato fotografie zároveň získala Cenu diváka.

Oslavy 20 let programu ERASMUS a Dnů partnerských univerzit byly určeny nejen studentům, kteří uvažují o studium v zahraničí, ale i všem studentům a učitelům, kteří se zajímají o mezinárodní spolupráci Vysoké školy ekonomické v Praze.

Na akci navázal ve středu 25. dubna 2007 projekt organizace AIESEC „Global Village„, během nějž zahraniční studenti na VŠE představili svou zemi a kulturu. Setkání se studenty se konalo mezi ve vestibulu Rajské budovy a návštěvníci zde našli 20 stánků z 20 různých zemí s exotickou kuchyní i hudbou.

V roce 2006 vycestovalo do zahraničí 255 studentů VŠE, z toho 196 právě v rámci programu Erasmus.

Autor:
Ing. Dana Brázdová