Co pro vás chystá Oikos

29. prosince
2009

Studentská organizace Oikos Praha zvolila nové vedení a připravila program témat, kterým se bude v nadcházejícím semestru věnovat. Studenti Vysoké školy ekonomické se opět mohou těšit na ochutnávky při Fair & Bio snídani a přednášky o ekologickém oblékání, nově bude představena energeticky šetrná architektura a zodpovědné investování.

Na valné hromadě, která se konala 24.11.2009 se kromě hodnocení uplynulého semestru a sestavování plánu akcí na nadcházející, volilo nové vedení. Novým prezidentem se stal Štěpán Trojánek. O dva víceprezidentské posty se podělily Katka Kolská a Matúš Strážnický. Webmasterem je Michal Vrchota a PR Managerem Petra Zíková. Bývalá prezidentka Kateřina Krpatová stráví další semestr na studijním pobytu v Mexiku.

Co se týče připravovaného programu, rozdělili si jeho realizaci členové vedení následovně:

Katka Kolská bude mít na starosti Recycle fashion a zorganizuje se svým týmem mimo jiného další charitativní sběr oblečení pro dětský domov. Minulá akce se velmi vydařila a děti z Dětského domova Pyšely měly z darovaného oblečení radost.

Matúš Strážnický pro studenty opět připraví výborné Fair Trade & Bio snídaně. Nově bude pod jeho vedením projekt o udržitelné architektuře. V rámci něj se studenti mohou těšit na semináře o energeticky úsporných budovách, exkurzi do nejzajímavějších nových ekologických budov či výstavu projektovaných modelů šetrných budov v atriu Rajské budovy.

Na přednášky o odpovědném investování a nových trendech ve společnosti a ekonomii bude dohlížet Štěpán Trojánek. Půjde o velmi zajímavé přednášky, mezi pozvanými ekonomy je například Tomáš Sedláček.

Více o studentské organizaci Oikos Praha a plánovaných akcích se dozvíte na stránkách: http://prague.oikos-international.org.