Rekordní návštěva přednášky prezidenta Václava Klause

13. května
2007

Na pozvání studentského sdružení EKONOM navštívil ve středu 2. května Vysokou školu ekonomickou v Praze prezident Václav Klaus.

Pan prezident vystoupil před studenty v rámci Ekofóra se svou přednáškou na téma

Ekonomie a globální oteplování

Jeho přednášku si přišlo vyslechnout kolem jednoho tisíce studentů, čímž byl vytvořen rekord v návštěvnosti obdobné akce v historii naší školy. Nová aula doslova praskala ve švech a ti, kteří se do ní nedostali, sledovali přednášku na obrazovkách v předsálí.

Ačkoli přednášek v rámci Ekofór se téměř výhradně účastní jen studenti, tentokrát si přednášejícího přišli vyslechnout i rektor Richard Hindls s prorektory a Vědecká rada Národohospodářské fakulty, které je pan prezident rovněž členem a která těsně před zahájením jeho přednášky skončila své zasedání. Z členů vědecké rady NF VŠE se přednášky, kromě jejího předsedy, děkana Jiřího Schwarze, zúčastnily osobnosti jako Evžen Tošenovský (hejtman Moravskoslezského kraje), Kamil Janáček (hlavní ekonom Komerční banky), Miroslav Singer (viceguvernér ČNB), Dušan Tříska, Karel Dyba (ministr v Klausově vládě), Karel Kánský (emeritní profesor University of Pittsburg), Karel Zeman (náměstek ministra financí ČR) a další.

Pan prezident svou přednášku i přes přítomnost médií a přímý přenos na ČT24 skutečně plně věnoval studentům VŠE a opět prokázal své hluboké znalosti ekonomické vědy a své pedagogické schopnosti.

Zvukový a video záznam přednášky a diskuse se studenty jsou k dispozici k zapůjčení u studentského sdružení EKONOM (www.economix.cz).Více informací:
Martin Steiner
předseda
EKONOM, sdružení studentů ekonomie
martin.steiner@economix.cz


Fotogalerie:


Václav Klaus vysvětluje ocenění hodnoty času pomocí diskontování

Václav Klaus odpovídá na dotazy studentů

Václav Klaus odpovídá na dotazy studentů

Václav Klaus se zástupci studentského sdružení EKONOM (Martin Steiner – předseda, (Aneta Červenková, Aneta Pouchová)

Václav Klaus s rektorem Richardem Hindlsem a děkanem NF Jiřím Schwarzem

Václav Klaus s děkanem NF Jiřím Schwarzem a Miroslavem Ševčíkem