AIESEC vám umožní osobní i profesní rozvoj v mnoha oblastech

15. února
2010

AIESEC jako mezinárodní studentská nezisková organizace dává mladým lidem množství příležitostí jak objevit sám sebe, jak zjistit, co je skutečně baví a čemu se chtějí v budoucnosti věnovat. Možnost stát se členem AIESEC mají studenti i na začátku jarního semestru. Uzávěrka přihlášek je v pátek 19. února.

Slovíčko "mezinárodní" vystihuje přítomnost ve více než 107 zemích světa, spojení 40 000 mladých studentů na 1 700 univerzitách, kteří se rozhodli trochu změnit svět a pohled starších generací na něj. "Studentská" znamená, že organizace je kompletně řízena studenty a externí partneři mají poradní a doplňující hlas. A jak vysvětlit "nezisková"? Jednoduše – každý student působící v AIESEC není motivován finanční odměnou, nýbrž možností naučit se něco navíc a zkusit si něco, co zná pouze jako teorii z přednášek.

Členové pobočky AIESEC Praha jsou rozděleni do týmů podle funkčních oblastí, aby si navzájem mohli pomáhat, doplňovat se a aby byli v kontaktu převážně s lidmi, kteří pracují na podobných úkolech jako oni.

Jak prezentovat AIESEC ve firmě? Týmy sellerů se o to postarají. Účelné a jednoduché otázky, představení nabídky, komunikace a jednání s vrcholovými představiteli firem…

Jak správně propagovat a zviditelnit AIESEC mezi studenty a firmami? To má pod palcem PR tým. Psaní článků, tiskových správ, organizace nejrůznějších akcí pro firmy a školy, chystání nástěnek a plakátů, které upozorní studenty na možnost vycestovat za hranice všedních dní…

Jak správně vybrat nové členy AIESEC? Jak správně vybrat studenty, kteří pojedou na zahraniční odbornou stáž? Jakou soutěž vymyslet pro různé týmy a členy, aby byli správně motivováni k plnění stanovených cílů? Na to dokážou nejlépe odpovědět členové Talent Management týmu. Příprava otázek na pohovory, pořádání assessment center a sledování chování lidí, kreativita při vymýšlení a prezentování soutěží, dohled nad osobním rozvojem každého člena…

A jak to tedy funguje? Jak vypadá začátek cesty v AIESEC? Je to opravdu tak perfektní? V následujícím úryvku naleznete odpověď na to, jak může vypadat první půlrok v AIESEC Praha. Článek připravila Janka Havelková.

"Spočiatku bolo náročné zvyknúť si na tempo práce, ktoré je v AIESEC skutočne vysoké, ale postupom času som zistila, že nie je dobré váhať, otáľať a čakať na vhodný moment, pretože príhodný čas na konanie je PRÁVE teraz.
Počas prvého semestra som  si uvedomila, že čas a námaha investovaná do AIESEC stála za to, spoznala som úžasných ľudí, o ktorých viem, že sa na nich môžem spoľahnúť, a dostala som novú príležitosť. Budem viesť vlastný team. Veľmi sa na to teším, držte palce, aby to dobre dopadlo…"

Snadné to určitě není – je to cesta plná výzev a odhodlání, která čeká možná právě na vás. Ale kde jinde máte možnost po půl roce působení vést svůj vlastní tým, vytvořit vlastní projekt, prezentovat ho před ostatními studenty a dotáhnout ho úspěšně do konce. AIESEC Praha vám dává příležitost stát se součástí týmu, který přispěje k tomu, aby mladí lidé poznali a pochopili cizí země a kultury, a tím se stali sebevědomější a odhodlanější nejen ve svém vlastním životě, ale i pro své okolí.

Více informací naleznete na: http://praha.aiesec.cz/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=56&Itemid=84